Remont to remont, ulepszenie to modernizacja
w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przeprowadzeniem napraw okresowych i remontów maszyn i urządzeń niemających charakteru ulepszenia istniejących środków trwałych
Czy koszty (netto) kapitalnego remontu turbozespołu, ujęte (zaksięgowane) w księgach rachunkowych na kontach zespołu 4 i kontach 64 i 490 (w sposób przedstawiony w zdarzeniu przyszłym) pod datami przypadającymi w roku 2014, winny być w całości zaliczone do kosztów uzyskania przychodów roku 2014?
Koszty uzyskania przychodów wydatki na remont stacji paliw
Koszty uzyskania przychodów wydatki na remont stacji paliw
Czy Spółka będzie uprawniona - m.in. oparciu o ekspertyzę rzeczoznawcy - zakwalifikować poniesione koszty związane z odtworzeniem częściowo zniszczonego budynku jako koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia, natomiast jedynie w stosunku do wydatków mających charakter zwiększający wartość użytkową budynku, Spółka winna zakwalifikować te wydatki jako zwiększające wartość początkową budynku
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego: (pyt. 2 )rozpoznanie w czasie dla celów podatkowych wydatków stanowiących pośrednie koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 15 ust. 4 d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jest możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy dotyczą one okresu o definitywnie ustalonej długości, która nie musi pokrywać się z długością okresu, w jakim wydatki te są rozliczane
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego: (pyt. 4):w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzaniem napraw okresowych i remontów maszyn i urządzeń, niemających charakteru ulepszenia istniejących środków trwałych, dla których niemożliwe jest ustalenie definitywnego okresu, którego dotyczą takie koszty, właściwe będzie rozpoznawanie kosztu podatkowego w dacie, pod którą Spółka zaksięguje
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzaniem napraw okresowych i remontów maszyn i urządzeń, niemających charakteru ulepszenia istniejących środków trwałych, dla których niemożliwe jest ustalenie definitywnego okresu, którego dotyczą takie koszty, właściwe będzie rozpoznawanie kosztu podatkowego w dacie, pod którą Spółka zaksięguje operację
Czy wydatki na określone prace remontowe budynku sanatorium rozliczane poprzez rozliczenia międzyokresowe kosztów remontów zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości w okresie siedmiu lat mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy koszt remontu elewacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Czy wykonane prace należy uznać jako remont w związku z eksploatacją obiektu i czy można ująć je w kosztach w momencie ich poniesienia, jako roboty polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, a nie bieżącej konserwacji (dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym)?
Czy podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupów dokonywanych w celu ulepszenia środka trwałego w rozumieniu art. 86 ust 1 ustawy o podatku od towarowi usług?
Czy remonty wykonywane przez Spółkę w wydzierżawianych budynkach stanowią dla niej koszty bieżące zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia?
Czy koszty wymiany nawierzchni będą stanowiły pośrednie koszty uzyskania przychodu w okresie poniesienia, czy też będą to koszty ulepszenia środków trwałych amortyzowane w czasie?
Czy wydatki poniesione na prace, w postaci wyłożenia kostką brukową istniejącej nawierzchni parkingu przy Cmentarzu Komunalnym, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Spółki w całej wysokości poniesionej w danym roku podatkowym, czy stanowić one będą modernizację obcego środka trwałego i będą stanowić inwestycje w obcy środek trwały?
Czy ponoszone wydatki na projekt architektoniczny (na pierwszą i drugą część) oraz inne wydatki związane z pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej stanowią koszty uzyskania przychodów, czy też koszt projektu powinien zwiększyć wartość początkową już istniejących, jak też nowopowstałych obiektów w wyniku rewitalizacji?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach VAT dokumentujących zakup towarów i usług związanych z rozbudową domu jednorodzinnego w celu przeznaczenia części tego budynku do działalności gospodarczej.
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka powinna poniesione koszty zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia traktując je jako koszty remontów, a może zwiększyć o nie wartość środka trwałego zaliczając w koszty wartość odpisów amortyzacyjnych?
Czy koszty remontu torowiska i hali napraw poniesione w 2007 roku ujęte dla celów bilansu zgodnie z zakładowym planem kont w roku 2007 oraz roku 2008 należy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych rozliczać w roku 2007 i 2008, czy w chwili ich poniesienia (tj. w dacie ujęcia faktury VAT w księgach rachunkowych)?
Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy, prawidłowo zaliczono prace remontowe wykazane w podziale prac budowlanych do kosztów uzyskania przychodów 2007 roku?
1. Czy w świetle art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, prawidłowo dokonano podziału i kwalifikacji prac budowlanych do remontu i ulepszenia środka trwałego? 2. Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy, prawidłowo zaliczono prace związane z likwidacją zagrożenia wywoływanego przez azbest do prac remontowych, gdzie efektem dodatkowym jest docieplenie budynku?