Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.663.2024.5.MT
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Czy ustanowienie nieodpłatnej renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
w zakresie skutków podatkowych zmiany korzystającego w umowie leasingu operacyjnego
Czy Spółka ma prawo uznać za koszty uzyskania przychodów opisane powyżej kary umowne naliczone przez Inwestora z tytułu opóźnienia w odbiorze całości robót budowlanych?
Czy kara umowna, o której mowa w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym, jest kosztem uzyskania przychodu w momencie ujęcia noty obciążeniowej w księgach rachunkowych, czy też w momencie zapłaty?
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu nabycia towaru wraz z montażem od kontrahenta unijnego.
Czy prawidłowym jest potraktowanie usługi transportowej jako niepodlegającej ustawie o podatku VAT, tak jak dostawy towarów i uznanie jej jako elementu świadczenia zasadniczego?
Dokumentowania dostawy towaru i świadczenia usługi transportowej, wykonywanych dla kontrahenta unijnego.
opodatkowanie czynności dostawy podłoża pod uprawę pieczarek z wsianą grzybnią wraz z kosztami transportu
1. Czy skrócenie umowy leasingu ma wpływ na możliwość określenia, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych , przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy zgodnie z art. 17g ust. 1 pkt 1 updop? 2. Czy przedłużenie umowy leasingu ma wpływ na możliwość określenia, dla celów pdop, przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy leasingu zgodnie z art. 17g pkt 1
1. Czy skrócenie umowy leasingu, o której mowa w art. 17b ust. 1 updop ma wpływ na możliwość określenia, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych , przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy zgodnie z art. 17c pkt 1 updop, w sytuacji gdy skrócony okres trwania umowy nadal spełnia warunki, o których mowa w art. 17b ust. 1 pkt 1 updop? 2. Czy przedłużenie umowy leasingu, o
Jaki jest moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług transportowych oraz czy istnieje konieczność zamieszczania na fakturze usługi transportowej jako odrębnej od dostawy towaru pozycji?
Obowiązek dokumentowania za pomocą faktury zwrotu kosztów zakupionego paliwa.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentowania na jednej fakturze dostawy towaru i świadczenia usługi.
Z jaką stawką podatku od towarów i usług wystawić należy refaktury dotyczące ww. kosztów transportu na kontrahentów z Unii Europejskiej oraz z poza jej terytorium?
Czy prawidłowo Spółka postępuje wykazując usługę transportową jako niepodlegającą opodatkowaniu VAT w Polsce i jednocześnie wykazując ją w poz. 21 deklaracji VAT? czy też powinna całość transakcji tj. towar + transport towarów potraktować jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów opodatkowaną stawką VAT 0%?
1. Jakie konsekwencje podatkowe związane z płatnością rat leasingowych będzie niosło za sobą przeniesienie praw z umowy leasingu samochodów na drugi podmiot prawa handlowego dla podatnika oraz dla tego podmiotu, tj.: czy w przypadku cesji umowy leasingu na drugi podmiot prawa handlowego podatnik traci prawo do pozostawienia w kosztach uzyskania przychodów zarachowanych rat leasingowych bez względu
Czy przedmiotem transakcji kupna budynku centrum handlowego i związanego z nim wieczystego użytkowania gruntu, środków trwałych i wyposażenia jest nabycie budynku ze środkami trwałymi, połączone z przeniesieniem praw i obowiązków wynikających z umów najmu w rozumieniu art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odróżnieniu od nabycia przedsiębiorstwa/zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Strona ma zamiar nabyć udział w nieruchomości: podatek od czynności cywilnoprawnej należy zapłacić od ceny zakupu, czy od ceny rynkowej udziału w nieruchomości?
Jakie konsekwencje podatkowe wywołuje rozliczenie skutków umowy leasingu w związku z utratą przedmiotu leasingu?
Czy otrzymana od korzystającego kwota należna z tytułuwcześniejszego zakończenia umowy leasingu podlega opodatkowaniu VAT?
Czy przychody uzyskane w związku z zawartą umową dotyczącą prowadzenia sklepu należy zakwalifikować jako przychody z działalności wykonywanej osobiście (na podstawie art. 13 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), czy też należy je zaliczyć do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej (na podstawie art. 14 tejże ustawy)?
Moment zaliczenia do kosztów podatkowych wydatku na ubezpieczenie samochodu ciężaro-wego w leasingu.
Czy na gruncie ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz, 50 ze zm.), podatnik był zobowiązany do rozliczenia sie z kontrahentem (sprzedającym) przy pomocy faktury VAT, w zakresie uznania nakładów poniesionych na nieruchomość obcą ?