Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 20.11.2006, sygn. RO/423-58/06, Świętokrzyski Urząd Skarbowy, sygn. RO/423-58/06

1. Jakie konsekwencje podatkowe związane z płatnością rat leasingowych będzie niosło za sobą przeniesienie praw z umowy leasingu samochodów na drugi podmiot prawa handlowego dla podatnika oraz dla tego podmiotu, tj.: czy w przypadku cesji umowy leasingu na drugi podmiot prawa handlowego podatnik traci prawo do pozostawienia w kosztach uzyskania przychodów zarachowanych rat leasingowych bez względu na okres trwania leasingu ? czy można zaliczyć raty leasingowe od dnia cesji umowy leasingu do kosztów uzyskania przychodów spółki prawa handlowego, przejmującej prawa i obowiązki wynikającez umowy leasingu na podstawie cesji umowy leasingu ?2. Jakie będą konsekwencje podatkowe w przypadku zakończenia umowy leasingui przeniesienia własności samochodów dla nabywcy i zbywcy przedmiotu leasinguw przypadku zmiany korzystającego w czasie trwania umowy leasingu ?

Pytanie podatnika

Naczelnik Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego w Kielcach działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu Państwa wniosku z dnia 7.08.2006 r. (data wpływu 25.08.2006 r.) uzupełnionego pismem z dnia 29.09.2006 r. w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest nieprawidłowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00