Interpretacja indywidualna z dnia 17 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.430.2024.4.JK2
Zwolnienie z opodatkowania grantu otrzymanego od niemieckiej instytucji - art. 21 ust. 1 pkt 46 updof.
Zwolnienie z opodatkowania grantu otrzymanego od niemieckiej instytucji - art. 21 ust. 1 pkt 46 updof.
Otrzymywane przez Pana dochody (dodatek merytoryczny, dodatkowy ryczał na pokrycie wyżywienia, zakwaterowania i drobnych wydatków związanych z pracą w (…) OECD, wypłacane bezpośrednio przez OECD w związku z realizacją projektu na rzecz Ukrainy, nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT.
Do otrzymanego przez Panią wynagrodzenia finansowanego z budżetu organizacji międzynarodowej udzielającej bezzwrotnej pomocy, będzie miało zastosowanie zwolnienie określone w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wynagrodzenia tego nie musi Pani wykazywać w deklaracji za 2022 r.
Uznanie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego za przychód korzystający ze zwolnienia od opodatkowania.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania wynagrodzeń, diet za oficjalne wyjazdy oraz zwrotu kosztów ubezpieczenia społecznego finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy.
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Czy środki finansowe, które są otrzymywane przez Wnioskodawcę, a wypłacane przez K. na podstawie umowy grantowej pomiędzy stronami (K. oraz Wnioskodawcą), pochodzące z dotacji uzyskanych z EIT, będą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy od wypłacanych pracownikowi (naukowcowi zaangażowanego do realizacji przedmiotowego projektu) w formie ryczałtu kosztów mobilności oraz ryczałtu kosztów związanych z utrzymaniem rodziny Uniwersytet jest zobowiązany jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych potrącać i odprowadzać do Urzędu Skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy od wypłacanego pracownikowi (naukowcowi zaangażowanego do realizacji przedmiotowego projektu) wynagrodzenia ze stosunku pracy lub umowy cywilno prawnej Uniwersytet jest zobowiązany jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych potrącać i odprowadzać do Urzędu Skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy dochody otrzymywane przez Wnioskodawczynię w związku z realizacją umowy i finansowane ze środków programu pomocowego obejmujące wynagrodzenie zasadnicze, zwrot kosztów ubezpieczenia społecznego oraz diety za oficjalne wyjazdy podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody Wnioskodawcy uzyskane z tytułu realizacji stypendium M. są w Polsce zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 39 lub art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wynagrodzenia wypłacane pracownikom zaangażowanym w realizację projektu są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych?
w zakresie opodatkowania wynagrodzeń, diet za oficjalne wyjazdy pochodzących ze środków bezzwrotnej pomocy oraz opodatkowania zwróconych kosztów dobrowolnego ubezpieczenia społecznego
Czy wynagrodzenie wypłacone pracownikowi przez pracodawcę, który otrzymuje na ten cel środki z Unii Europejskiej, korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody pracowników zatrudnionych przez instytut, bezpośrednio realizujących zadania 7 Programu Ramowego, w części finansowanej z środków Unii Europejskiej będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a) i b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy, w przedstawionym stanie faktycznym, wynagrodzenie wnioskodawcy (pracownika Politechniki) korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz pkt 47c ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
Opodatkowanie wynagrodzenia finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
Dochody pracowników Wnioskodawcy oraz osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej nie są objęte zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy. Nie została bowiem spełniona przesłanka wymieniona w lit.b tej regulacji.
Wynagrodzenie Wnioskodawcy nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione U.arunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy. To jednoznacznie przesądza o braku podstaw do zwolnienia, ponieważ w świetle unormowania omawianego przepisu niespełnienie jednej z przesłanek skutkuje niemożnością
Dochody pracowników Wnioskodawcy nie są objęte zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy. Nie została bowiem spełniona przesłanka wymieniona w lit.b tej regulacji.
Zwolnienie od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków bezzwrotnej pomocy pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy w opisanym stanie faktycznym wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę na użytek projektu realizowanego przez Wnioskodawcę w ramach Programu CIP (EIP) jako finansowane w 60% ze środków bezzwrotnej pomocy z funduszy Unii Europejskiej, podlegają zwolnieniu przewidzianemu w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w 2010r. wynagrodzenie za pracę w ramach realizacji celu projektu finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej w ramach 7 Programu Ramowego będzie wolne od podatku dochodowego?