Interpretacja indywidualna z dnia 11 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.563.2021.1.AW
Korekta przychodu z tytułu zwrotu części odszkodowania przyznanego uprzednio przez zakład ubezpieczeń
Korekta przychodu z tytułu zwrotu części odszkodowania przyznanego uprzednio przez zakład ubezpieczeń
możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego
ustalenia braku powiązań pomiędzy podmiotami powiązanymi
w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług likwidacji szkód
Możliwość zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 updof wynagrodzenia za użyczenie wypłacanego na rzecz podmiotów uprawnionych na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 listopada 2015 r. a także związane z tym obowiązki płatnika.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu.
Świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz zakładów ubezpieczeniowych usługi wyceny i likwidacji szkód majątkowych, od dnia 1 stycznia 2011 r. korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 13 w związku z art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy
Czy w przypadku dopłaty i nabycia jednostek rozrachunkowych na rachunek oszczędzającego z tytułu pokrycia szkody powstałej z winy Towarzystwa skutkować będzie powstaniem jakichkolwiek obowiązków podatkowych po stronie Towarzystwa?
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku usług pomocniczych w procesie likwidacji szkód.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi, nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 37 oraz w art. 43 ust. 13 ustawy o VAT, lecz będą opodatkowane stawką podstawową, która od 1 stycznia 2011r. do 31 grudnia 2013r. wynosi 23%.
Usługi pomocnicze dotyczące likwidacji szkód (np. oględziny, dokumentacja fotograficzna, wyceny) świadczone na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 37 oraz w art. 43 ust. 13 ustawy.
Usługi wyceny i likwidacji szkód majątkowych od dnia 1 stycznia 2011r. nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, określonego w art. 43 ust. 1 pkt 37 oraz w art. 43 ust. 13 ustawy o VAT.
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z reklamacją jakościową i ilościową
Czy zapłacone noty obciążeniowe wystawiane przez kontrahenta na podstawie zawartej ugody są dla Wnioskodawcy kosztem uzyskania przychodu?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej /usługi transportowe i spedycja/ fakturę za nie dostarczone towary wystawioną przez zleceniodawcę usługi przewozowej?
Czy nota obciążeniowa wystawiona przez zleceniodawcę usługi transportowej w 2003 roku z tytułu uszkodzenia towaru w trakcie wypadku drogowego, który miał miejsce w 2003 roku, powinna być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów wykonawcy usługi transportowej w roku 2003 czy w 2004 roku, kiedy to nastąpiło uznanie noty przez podatnika i jej kompensata z wierzytelnościami podatnika, a także przyznanie
Czy nota obciążeniowa wystawiona przez zleceniodawcę usługi transportowej z tytułu uszkodzenia towaru w wyniku wypadku drogowego stanowi koszt uzyskania przychodu wykonawcy usługi transportowej?
Jak powinny być opodatkowane podatkiem od towarów i usług rekompensaty otrzymywane od dostawcy z tytułu sprzedaży produktów niewłaściwej jakości?