Interpretacja indywidualna z dnia 13 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.178.2021.14.JCH
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (IP BOX).
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Centrum, do utworzenia oraz uczestnictwa, w którym Spółka jest obowiązana przepisami prawa, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów i Spółka powinna je rozpoznać jako pośrednie koszty podatkowe w dacie ich poniesienia lub poprzez odpisy amortyzacyjne od nabytych wartości niematerialnych i prawnych? 2. Gdy Produkt będący wartością niematerialną
Zastosowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (definicja i koszty kwalifikowane).
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową oraz możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodu
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu na doposażenie stanowiska pracy.
w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z pokrywaniem przez Spółkę kosztów szkoleń, studiów podyplomowych, konferencji, spotkań branżowych, w których uczestniczą Zarządzający Spółką, obowiązków płatnika w związku ze zwrotem przez Spółkę kosztów związanych z udziałem w konferencjach, spotkaniach branżowych, szkoleniach, studiach podyplomowych (diety, noclegi, koszty
Czy właściwe jest zakwalifikowanie zwrotu wydatków poniesionych przez osobę pełniącą funkcję kuratora ustanowionego dla osoby prawnej do tzw. działalności wykonywanej osobiście w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 13 pkt 6 tej ustawy), a tym samym powinno stanowić przychód podlegający opodatkowaniu od którego należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy zgodnie z art.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na pakiet medyczny dla członka zarządu i jego rodziny oraz na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej członka zarządu, z którym Spółka zawarła umowę o świadczenie usług zarządzania.
Czy finansowanie przez Gminę kosztów szkoleń, kosztów uczestnictwa w seminariach, konferencjach, warsztatach, imprezach kulturalnych, edukacyjnych i innych, a także finansowanie innych dodatkowych świadczeń, np.: korzystanie z samochodu służbowego, telefonu komórkowego, stanowi dla radnych nieodpłatne świadczenia podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty szkolenia radnego Powiatu, koszty materiałów biurowych oraz rozmów telefonicznych i dostępu do internetu z racji pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich stanowią dla niego przychód. Jeśli tak, to czy przychód ten jest opodatkowany czy też zwolniony z opodatkowania?
Czy koszty poniesione przez Gminę związane z wydatkami dla radnych stanowią nieodpłatne świadczenie, które należy zakwalifikować do przychodów określonych w art. 13 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości ubiegania się o zwrot naliczonego podatku VAT w związku z poniesionymi wydatkami w ramach zakupów materiałów biurowych, środków trwałych i innych zakupów, które zostały zapłacone lub będą refundowane z Funduszy Unijnych.
Czy wydatki związane z funkcjonowaniem Rady Nadzorczej stanowią w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych koszt uzyskania przychodów?
Czy koszt szkolenia radnego oraz koszt zużycia przez niego artykułów biurowych i możliwość korzystania z telefonów na terenie Urzędu Miasta, wyposażenie radnych w czasopisma o problemach samorządowych, zakup wizytówek oraz kalendarzy z terminarzem jest dla radnego przychodem do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy koszty szkolenia radnego Powiatu, koszty materiałów biurowych i rozmów telefonicznych z racji pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich stanowią dla niego przychód. Jeśli tak, to czy przychód ten jest opodatkowany czy tez zwolniony z opodatkowania?2. Czy w przypadku, gdy dochód ten należy opodatkować Starostwo ma obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy i czy bez zgody radnego
Czy koszt szkolenia radnych gminy oraz koszt artykułów biurowych i rozmów telefonicznych, z racji pełnienia przez nich obowiązków społecznych jest dla nich przychodem czy też świadczenia te korzystają ze zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy
Czy wydatki poczynione na zakup mebli biurowych, materiałów biurowych, sprzętu biurowego stanowią koszt uzyskania przychodów, jeżeli zostały sfinansowane z dotacji przyznanej przez Powiatowy Urzą Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?