Interpretacja indywidualna z dnia 15 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.685.2023.2.DS
Zwolnienie od podatku VAT usługi kursu prawa jazdy kat. A.
Zwolnienie od podatku VAT usługi kursu prawa jazdy kat. A.
Zwolnienie od podatku usług szkoleniowych.
Prawo do korekty faktury wystawionej za udział w szkoleniu/kursie, na który w trakcie realizacji Spółka otrzymała akredytację uprawniającą do zwolnienia od podatku.
w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług
Usługi szkolenia coachingu objęte akredytacją korzystają ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b ustawy o VAT
Zwolnienie od podatku VAT usług prowadzenia szkoleń.
Zwolnienie od podatku VAT usług prowadzenia szkoleń.
zwolnienie z VAT w przypadku usług szkoleniowych objętych akredytacją
Zwolnienie z podatku wynikające z przepisu art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT nie znajduje zastosowania w przedmiotowej sprawie, gdyż przedmiotowe kursy nie są prowadzone w formach i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach.
Zwolnienie z podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę szkoleń instruktora bezpiecznej pracy na wysokości oraz technik dostępu linowego, do prowadzenia których posiada akredytację Kuratorium Oświaty.
Opodatkowanie usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku VAT usług prowadzenia szkoleń.
Zwolnienie od podatku VAT usług prowadzenia szkoleń.
Czy należy wskazać na fakturze VAT zwolnienie od podatku odnośnie szkolenia, na które Wnioskodawca posiada akredytację?
Zakres zwolnienia od podatku usług kształcenia.
Zakres zwolnienia od podatku usług kształcenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia do świadczenia usług szkolenia zawodowego- na podst. art.43 ust. 1 pkt 29a
Czy pracodawca powinien opodatkować wartość kosztów kształcenia pracownika, gdy jednostka prowadząca szkolenie nie posiada akredytacji właściwego kuratora oświaty?
Czy finansowanie pracownikom szkoleń w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych bez względu posiadania przez organizatora akredytacji?
Czy przychody z tytułu uczestnictwa w wyżej wskazanych szkoleniach są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych bez względu na to, czy organizator szkolenia posiada akredytację czy też takiej akredytacji nie posiada?
Czy w przypadku skierowania pracowników na kurs organizowany przez podmiot niespełniający ww. kryteriów koszt udziału pracownika w tym kursie należy uwzględnić jako przychód i doliczyć pracownikowi do podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też świadczenie to wolne będzie od tego podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wątpliwości Wnioskodawcy powstają w związku z rozporządzeniem M z dnia 3 lutego 2006 r.
Czy wartość szkolenia/kursu podnoszącego kwalifikacje zawodowe niezbędne na zajmowanym stanowisku (na które został skierowany pracownik), sfinansowanego przez Spółkę, przeprowadzonego przez firmę szkoleniową wpisaną do rejestru firm szkoleniowych, ale nie posiadającą akredytacji kuratorium oświaty, stanowi w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychód pracownika ze stosunku
Czy wartość opłaty za studia, kursy i szkolenia zwiększa przychód do opodatkowania pracowników, jako przychód uzyskany od pracodawcy na dofinansowanie lub sfinansowanie dokształcania, bez względu na formę organizacji szkolenia oraz fakt wpisania do ewidencji niepublicznych placówek oświatowych albo posiadania akredytacji kuratora oświaty?