Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.185.2024.2.AM
Możliwość stosowania procedury zawieszenia poboru akcyzy oraz zastosowania stawki akcyzy w wysokości 0zł.
Możliwość stosowania procedury zawieszenia poboru akcyzy oraz zastosowania stawki akcyzy w wysokości 0zł.
Wyrób składający się z (…)*, przeznaczony do stosowania jako (…)*. Produkt w postaci (…)* prezentowany w opakowaniach jednostkowych o pojemności (…)* ml.
Preparat smarowy w postaci (…)*, której składnikami są m.in. (…)*. Zgodnie z deklaracją Wnioskodawcy produkt przeznaczony jest do (…)*. Wyrób gotowy prezentowany jest w opakowaniach typu tuba (…)*. (…)* – dane zastrzeżone
Czy Spółka będzie podatnikiem specjalnego podatku węglowodorowego od zysków z tytułu sprzedaży Kondensatu i od kiedy będzie zobowiązana do jego zapłaty? Czy Spółka będzie podatnikiem zobowiązanym do zapłaty specjalnego podatku węglowodorowego z tytułu wydobycia Gazu i wykorzystania go w procesie produkcji energii elektrycznej lub energii elektrycznej i ciepła? Czy przy kalkulacji zysku podlegającego
W zakresie ujęcia wydatków ogólnych w wydatkach kwalifikowanych przy zastosowaniu proporcji.
Dotyczy specjalnego podatku węglowodorowego w zakresie skutków podatkowych połączenia rozliczonego i ujętego w księgach rachunkowych Spółki przejmującej metodą łączenia udziałów, zgodnie z art. 44c ustawy o rachunkowości.
Czy Spółka jest uprawniona do uznania całej kwoty wskazanych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego wydatków, przedstawionych w punktach a) oraz b), za wydatki kwalifikowane w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o SPW z uwzględnieniem art. 12 ust. 1 ustawy o SPW?
Czy prawidłowe na gruncie ustawy o SPW będzie podejście, zgodnie z którym Spółka dokona kwalifikacji Wydatków ogólnych zgodnie ze Schematem rozliczenia SPW przy zastosowaniu Proporcji PP?
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca ponosi wydatki zgodnie z art. 11 ustawy o SPW, które są związane zarówno z działalnością wydobywczą węglowodorów, jak również związane z pozostałą działalnością gospodarczą, Spółka będzie uprawniona do uznania Kosztów działalności wydobywczej, które nie podlegają wyłączeniu na podstawie art. 12 ustawy o SPW, za wydatki kwalifikowane dla celów SPW?
w zakresie możliwości uznania za kwalifikowane możliwości uznania za kwalifikowane wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup i utrzymanie instalacji, które to instalacje zostały nabyte celem przeznaczenia do działalności związanej z wydobyciem/produkcją węglowodorów - pomimo pozyskiwania, w trakcie procesu produkcji także innych substancji nie będących węglowodorami lub naturalnymi pochodnymi węglowodorów
Możliwość i sposób zaliczenia do wydatków kwalifikowanych wydatków na magazynowanie, związanych z budową, utrzymaniem lub korzystaniem z Podziemnych Magazynów Gazu.
Czy na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o SPW Spółka może wykazać przychody określone w art. 8 ustawy o SPW w dniu dostawy wydobytego gazu ziemnego, nie później jednak niż w dniu wystawienia faktury albo uregulowania należności z tytułu tej dostawy w odniesieniu do całości dostawy gazu ziemnego dokonywanej przez Spółkę (z uwzględnieniem sprzedaży bezpośredniej) w okresie do dnia 31 grudnia 2019 r.,
1. Czy w sytuacji, gdy podatek dochodowy od dochodów Wnioskodawcy został pobrany przez jego kontrahenta w celu odprowadzenia do azerbejdżańskich organów skarbowych, Wnioskodawca powinienem także zapłacić podatek dochodowy polskim organom skarbowym?2. Czy na podstawie art. 23 Konwencji między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Azerbejdżańskiej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona wpłata przez Wnioskodawcę tzw. Drugiej Transzy"? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy mimo, iż część aktywów, w tym aktywów trwałych będzie cywilnoprawnie stanowiła wyłączną własność Strony posiadającej prawo użytkowania górniczego, to koszty podatkowe związane z tymi aktywami będą rozliczały (w dacie na jaką zgodnie z przepisami ustawy powinien być ujmowany dany koszt podatkowy) wszystkie Strony danego Projektu (w tym Wnioskodawca) proporcjonalnie do udziału w zysku z Projektu?
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien łączyć przychody i koszty ze wspólnego przedsięwzięcia (z pozostałymi przychodami i kosztami podatkowymi) odrębnie dla każdego Projektu proporcjonalnie do udziału w zysku z tego Projektu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy przeniesienie na podstawie UoWO własności Węglowodorów przez Stronę posiadającą prawo użytkowania górniczego, na rzecz pozostałych Stron, nie posiadających prawa użytkowania górniczego, proporcjonalnie do ich udziału skutkuje powstaniem dla Wnioskodawcy (występującego w zależności od okoliczności jako Strona posiadająca prawo użytkowania górniczego, bądź jako Strona nie posiadająca tego prawa)
Czy Wnioskodawca, jako strona UoWO powinien odrębnie rozpoznawać przychód podatkowy związany z uzyskanymi pożytkami (w tym Węglowodorami), które będą podlegały sprzedaży, w dacie wystąpienia przychodu ze sprzedaży i w wartości dokonanej przez niego sprzedaży (przychodów tych nie należy rozdzielać pomiędzy strony w proporcji do udziału)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
W jaki sposób dla celów CIT powinna zostać rozliczona przez Wnioskodawcę część wpłat stanowiąca wynagrodzenie P z tytułu dopuszczenia Inwestorów do Wspólnego Przedsięwzięcia? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Powstanie przychodu dla Wnioskodawcy (występującego w zależności od okoliczności jako Strona posiadająca prawo użytkowania górniczego, bądź jako Strona nie posiadająca tego prawa) w związku z przeniesieniem własności Węglowodorów przez Stronę posiadającą prawo użytkowania górniczego na rzecz pozostałych Stron nie posiadających użytkowania górniczego proporcjonalnie do ich udziału na podstawie UoWo