Interpretacja indywidualna z dnia 15 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.393.2024.1.KK
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - usługa – zorganizowanie imprezy rozrywkowej.
WIS Usługa – wstęp do pomieszczenia z (…).
Zmieni się kod PKD w klasie PKD 93.29 w celu wydzielenia działalności tzw. pokojów zagadek, domów strachu i podobnych form rozrywki lub rekreacji. Ta forma działalności ma mieć oznaczenie PKD 93.29.A. Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna ma być oznaczona kodem PKD 93.29.B.
Stawka podatku na organizowaną imprezę rekreacyjną.
Z dniem 1 lipca 2011 r. weszło w życie unijne rozporządzenie wykonawcze nr 282/2011 z 15 marca 2011 r. ustanawiające środki wykonawcze do Dyrektywy 2006/112/WE, zwane dalej rozporządzeniem nr 282/2011. Rozporządzenie to - inaczej niż przepisy unijnych dyrektyw - ma bezpośrednie zastosowanie w Polsce. W konsekwencji polscy podatnicy obowiązani są znać i stosować zasady określone przepisami rozporządzenia
Z uwagi na fakt, że Wnioskodawca jest podmiotem (twórcą i artystą wykonawcą), o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy, świadczone przez Wnioskującego usługi oprawy muzycznej i artystycznej imprez opisane we wniosku, wynagradzane w formie honorarium, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT. Usługa polegająca na zapewnieniu przez Wnioskodawcę
Opodatkowanie usługi polegającej na umożliwieniu klientowi organizacji imprezy integracyjnej.
usługi wspomagające wystawianie widowisk artystycznych będą opodatkowane zgodnie z art. 41 ust. 1 w zw. z art. 146a pkt 1 stawką podstawową 23%.
Podatek od towarów i usług, dotyczący zwolnienia od podatku usług kompleksowej obsługi imprezy muzycznej, organizacji imprezy muzycznej oraz występu na scenie.
Zakres zwolnienia od podatku usług kompleksowej organizacji koncertu.
Jaką stawką podatku VAT winny być opodatkowane usługi świadczone przez Spółkę: bilety wstępu do rodzinnego centrum zabaw, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje, jakimi są samochodziki dla dzieci oraz lokomotywa na terenie parku rozrywki, bilety wstępu na organizowane przez Spółkę urodziny dla dzieci oraz korzystanie z automatów znajdujących się na terenie parku rozrywki?
Zwolnienie od podatku czynności prowadzenia imprez okolicznościowych, zapewnienia oprawy muzycznej oraz ustalenia stawki podatku dla czynności organizacji imprezy okolicznościowej, rozrywkowej oraz organizacji festynu.
Czy prawidłowo wystawia Wnioskodawca faktury oraz czy usługi, które świadczy, są przedmiotowo zwolnione od podatku VAT?
Czy spółka będzie podlegać podatkowi od gier, z tego powodu, że wynajem mini-kasyna z obsługą podlega pod regulacje ustawy o grach i zakładach wzajemnych
w zakresie miejsca świadczenia usługi produkcji programu telewizyjnego dla kontrahenta z siedzibą w Londynie.
Opodatkowania i dokumentowanie sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe odbywające się w Czechach.
Stawka podatku VAT-dla udzielenia licencji na cykl koncertów w ramach Festiwalu.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym prawidłowo jest wystawiana faktura VAT ze stawką 7% na usługi związane z kulturą?
Czy usługi związane z obsługą i organizacją wesel, bali okolicznościowych, studniówek i innych imprez o podobnym charakterze. mogą korzystać z preferencyjnej 7% stawki podatku VAT?
Czy świadczone przez Spółkę usługi winny być traktowane jako usługi zwolnione z podatku VAT, w przypadku usług na potrzeby imprezy o charakterze kulturalno - rozrywkowym, czy powinny podlegać podatkowaniu podatkiem od towarów i usług, ze stawką 22%, w każdym przypadku, tj. zarówno jeżeli są świadczone na potrzeby imprezy o charakterze kulturalno - rozrywkowym, jak i na potrzeby imprezy o charakterze
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży opisanych usług 7% stosownie do art. 41 ust. 2 ustawy o VAT czy usługi te objęte są zwolnieniem z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy?
W złożonym wniosku Podatnik pyta o zwolnienia od podatku VAT usługi zorganizowania imprezy "Sylwester 2006".
Jakie stawki podatku VAT należy stosować na poszczególne Usługi mające symbole PKWiU sklasyfikowane przez Urząd Statystyczny?