Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2015, sygn. IPPB1/4511-1023/15-2/KS1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-1023/15-2/KS1
Czy hodowla królików mięsnych w ilości stada podstawowego 300 sztuk stanowi działalność rolniczą?
Czy hodowla królików mięsnych w ilości stada podstawowego 300 sztuk stanowi działalność rolniczą?
Skutki przejęcia spółki córki posiadającej Oddział w Polsce (sukcesja praw i obowiązków, zasady amortyzacji, niezamortyzowana część wydatków Oddziału a koszty uzyskania przychodów, nierozliczone koszty uzyskania przychodów, połączenie a przychód, zakończenie roku podatkowego Oddziału, ustalenie dochodu/straty podatkowej za rok połączenia, zasadność korekty zaliczek na podatek dochodowy, w których uwzględniono
CIT w zakresie art. 21 ust. 1 pkt 1 i pkt 2a oraz art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy w świetle powyżej przedstawionego stanu faktycznego prowizja organizacyjna (opłata przygotowawcza) powinna być kwalifikowana - jako odsetki na gruncie ustawy o CIT i czy istnieje obowiązek pobrania przez Spółkę podatku u źródła od tej płatności, dokonywanej w związku z Emisją Obligacji na rzecz Banków Zagranicznych, które nie są polskimi rezydentami podatkowymi?
Czy na podstawie art. 26 ust. 1 Ustawy o CIT, Spółka nie będzie zobowiązana do pobrania podatku u źródła od wypłacanych Odsetek podstawowych oraz Odsetek uczestniczących na rzecz Pożyczkodawcy ?
W zakresie art. 10 i 13 umowy polsko holenderska oraz przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy związku z tym, iż Wnioskodawczyni wyjechała do Holandii w 2004 roku i od tej pory tam przebywa i pracuje, czy musi się nadal rozliczać z podatku dochodowego w Polsce ?
Czy Wnioskodawczyni powinna rozliczyć się z całości dochodów uzyskanych w 2008 roku w Polsce, czy jedynie z okresu przepracowanego w Polsce? 2. Czy jako rezydent podatkowy Holandii i osoba posiadająca centrum życia gospodarczego i osobistego w Holandii, może rozliczyć dochód holenderski uzyskany w 2008 roku tylko w Holandii? 3. Czy Wnioskodawczynię dotyczy zasada 183 dni?
Od 2004 r. i w latach następnych (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny) Wnioskodawca podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlega opodatkowaniu jedynie od dochodów osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
(numery wg oznaczenia Wnioskodawcy):