Interpretacja indywidualna z dnia 29 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.732.2023.1.ESZ
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na mieszkaniowe rachunki powiernicze.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na mieszkaniowe rachunki powiernicze.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem Opłaty Rezerwacyjnej.
Zastosowanie art. 15e ust. 1 i ust. 11 pkt 1 ustawy o CIT
Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem opłaty rezerwacyjnej, oraz brak opodatkowania podatkiem VAT zatrzymanej przez Państwa części lub całości kwoty opłaty rezerwacyjnej w przypadku, gdy z winy Klienta nie dojdzie do zawarcia umowy deweloperskiej lub innej umowy.
Czy wydatki poniesione na naprawę zaistniałej wady nieruchomości, która polega na wzmocnieniu fundamentów są kosztem uzyskania przychodów w chwili ich poniesienia 2015 r., zaś wydatki poniesione na wybudowanie domu, które zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w dniu uzyskania przychodu ze zbycia domu w 2013 r. są kosztem uzyskania przychodów w 2013 r. pomimo zwrotu przedmiotu sprzedaży?
Czy otrzymane odszkodowanie za nieprawidłowe wykonanie prac projektowych, a w efekcie końcowym fundamentów jest przychodem z tytułu prowadzonej działalności w chwili otrzymania odszkodowania na rachunek bankowy?
Czy zawarcie umowy, przedmiotem której będzie sprzedaż na rzecz podmiotu świadczącego usługi developerskie, nieruchomości rolnej - działki, co do której w dacie zawierania umowy przyrzeczonej, będzie wydana decyzja o warunkach zabudowy - spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług?
Czy pobranie kaucji, traktowanej jako suma pieniężna złożona jako gwarancja dotrzymania zobowiązania jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?