Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.243.2024.2.JKU
Skutki podatkowe ustanowienia prawa nieodpłatnego użytkowania udziałów w spółce.
Skutki podatkowe ustanowienia prawa nieodpłatnego użytkowania udziałów w spółce.
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów - określenie kosztów uzyskania przychodu.
1. Czy przeniesienie udziałów Spółki Polskiej 1 do udziałowca przez Wnioskodawcę w ramach jego rozwiązania (uproszczone rozwiązanie spółki pod prawem luksemburskim bez przeprowadzania likwidacji) prowadzi do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z ww. przeniesienia udziałów Spółki Polskiej 1 będzie wartość odpowiadająca ich wartości rynkowej na
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki.
Czy w związku z planowanym Połączeniem, na skutek którego Wnioskodawca obejmie udziały w kapitale Spółki Przejmującej przydzielone mu w zamian za majątek Spółki Przejmowanej uzyskany przez Spółkę Przejmującą w ramach Połączenia, po stronie Udziałowca powstanie jakikolwiek przychód podatkowy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe objęcia udziałów za wkład pieniężny.
Określenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem nakładów na nieruchomość.
Nieuznanie za podatnika podatku od towarów i usług w odniesieniu do transakcji wniesienia do Spółki aportu w postaci nieruchomości, stanowiącej niezabudowaną nieruchomość gruntową.
Skutki podatkowe dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia.
Obowiązki płatnika w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.
Uczestniczenie w programie o charakterze motywacyjnym.
Uznanie sprzedaży udziałów za zbycie przedsiębiorstwa i włączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa Spółki do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z transakcją sprzedaży udziałów w Spółce celowej.
W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu dochodu do opodatkowania wynikającego ze sprzedaży akcji Spółki zależnej pokrytych w przeszłości wkładem niepieniężnym w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy?
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce serii A ostatecznie uzyskanych w wyniku konwersji udziałów serii D(...) objętych za wkład pieniężny, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za koszt uzyskania przychodu całej kwoty wkładu pieniężnego faktycznie uiszczonej za objęte udziały serii D(...).
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Skoro Wnioskodawca nie planuje zbycia udziałów w Spółce przejmującej przez co najmniej dwa lata i nie dokona takiego zbycia, to w odniesieniu do Dywidend Wnioskodawca nie utraci prawa do zastosowania zwolnienia z art. 22 ust. 4 ustawy CIT w związku z przerwaniem biegu dwuletniego okresu posiadania udziałów w kapitale Spółek zależnych, bowiem - w świetle wyżej przytoczonego stanowiska NSA - ciągłość
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w działkach.
Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
1.Czy dochód uzyskany przez Udziałowca z Transakcji, tj. z odpłatnego zbycia przez Udziałowca udziałów w Spółce, będzie podlegał na podstawie art. 13 ust. 4 UPO opodatkowaniu wyłącznie w państwie, w którym Udziałowiec posiada swoją siedzibę, tj. wyłącznie w Belgii? 2. Czy Spółka będzie zobowiązana wpłacić na rachunek właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek od dochodu z tytułu sprzedaży przez
Opodatkowanie zysku wypłaconego wspólnikowi spółki komandytowej.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce za wkład pieniężny.