Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.663.2021.3.MPU
możliwości odzyskania podatku VAT, który zostanie poniesiony w związku z realizacją operacji
możliwości odzyskania podatku VAT, który zostanie poniesiony w związku z realizacją operacji
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego na umundurowanie strażnika.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur na zakup strojów i instrumentów muzycznych.
Ustalenie, czy Koło może dokonać odliczenia na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT kosztów zakupu ubrań roboczych wydanych swoim członkom.
Ubiór za który jest wypłacany ekwiwalent, nie posiada jakichkolwiek trwałych oznaczeń firmowych (np. logo) ani żadnych innych cech charakterystycznych dla ubioru służbowego noszonego w trakcie wykonywania pracy. Aby ekwiwalent za ubiór mógł korzystać ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ubiór ten powinien charakteryzować się takim stopniem
Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na zakup prezentowanej przez Wnioskodawczynię wyłącznie na blogu odzieży i obuwia do kosztów uzyskania przychodów, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, przy założeniu, że produkty te są ewidencjonowane w sposób opisany we wniosku nie są wykorzystywane na potrzeby osobiste.
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu sprzedaży środka trwałego (nieruchomości) wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Czy w związku z przychodem opodatkowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych uzyskiwanym z tytułu przygotowania scenariusza audycji i prowadzenia programu ..., ..., ... na antenie telewizji ... - wydatki poniesione na zakup odpowiednich ubrań, butów, ułożenia fryzury (usługi fryzjerskie), zakup kosmetyków, usług kosmetycznych, Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - zgodnie
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy w związku z realizacją inwestycji.
Mając na uwadze specyfikę działalności gospodarczej Wnioskodawcy stwierdzić należy, że jeżeli bezpośrednim celem poniesienia wydatków na zakup ubrań, obuwia oraz ręczników jest możliwość właściwego przygotowania do zajęć oraz ochrona ciała Wnioskodawcy, a zakupione stroje, obuwie sportowe i ręczniki są niezbędne do świadczenia usług, to wydatki te mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów
opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom towarów i usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów i usług.
Czy zakup odzieży, tj. koszuli wizytowych, garnituru (przynajmniej raz na rok), spodni wizytowych, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu, w rozumieniu przepisów art. 22 i art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o które Wnioskodawca będzie mógł pomniejszać przychody uzyskane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą?
Wnioskodawca nie może ww. wydatków zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Brak jest bowiem związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy ich poniesieniem a uzyskiwaniem przychodów. Przedmiotowe wydatki nie spełniają przesłanek, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, co oznacza, że wskazane we wniosku, a poniesione przez Wnioskodawcę wydatki, nie mogą obiektywnie
Czy zakup poszczególnych części garderoby; garnitury, w tym smokingi, marynarki, spodnie, koszule, krawaty, buty, dodatki (zegarki, paski, szaliki, czapki), okrycia wierzchnie można zaliczyć jako koszty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki na zakup wymienionych strojów sportowych (butów, koszulek, spodni, spodenek, itp.), niezbędnych do wykonywania usług prowadzenia zajęć sportowych mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?
W zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom strojów sportowych, opodatkowania nieodpłatnie świadczonych usług na rzecz pracowników oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów i usług
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczać wydatki dotyczące zakupu strojów reprezentacyjnych (ubrania, dodatki, obuwie), a także usług wizażystki oraz fryzjera w związku z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie usług artystycznych?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków do realizacji programu ogrodniczego z możliwością zaewidencjonowania w koszty uzyskania przychodu firmy?
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - Zakup strojów
prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu zakup strojów
w zakresie ustalenia momentu zaliczenia poniesionych wydatków na odzież służbową do kosztów uzyskania przychodów