Interpretacja indywidualna z dnia 12 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.793.2024.1.PS
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Uznanie, że zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący Dział 1, który w ramach drugiego podziału przez wydzielenie zostanie przeniesiony do Spółki przejmującej na dzień poprzedzający będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja te nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznanie za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy i w konsekwencji niewstąpienie obowiązku podatkowego oraz brak obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z planowaną sprzedażą samochodu osobowego uprzednio wykupionego z leasingu operacyjnego.
Uznanie sprzedaży Aktywów w ramach Planowanej Transakcji za odpłatną dostawę towarów w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy VAT, niekorzystającą z wyłączona z opodatkowania VAT w całości lub części, na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy VAT jako przedsiębiorstwo lub zorganizowana część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e Ustawy VAT, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, braku zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu faktur VAT dokumentujących nabycie Nieruchomości.
Zbycie zespołu składników materialnych i niematerialnych.
Uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości, opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w Nieruchomości oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia udziału w Nieruchomości.
Uznanie planowanej Transakcji sprzedaży składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia tej Transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
skutki podatkowe związane ze sprzedażą Nieruchomości
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów lub usług, w trakcie postępowania upadłościowego, po zaprzestaniu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu, czyli po sprzedaży całego majątku wchodzącego do masy upadłości i braku innych czynności opodatkowanych VAT
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego sprzedaż nie będzie stanowiła transakcji zbycia przedsiębiorstwa, podlegającej wyłączeniu od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT Wnioskodawcy z tytułu sprzedaży działki.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego przez Spółkę od wypłaty wynagrodzenia na rzecz spółki niemieckiej
Uznanie, że wynagrodzenie wypłacane Spółce Ukraińskiej stanowi zysk ze sprzedaży majątku w rozumieniu art. 13 polsko-ukraińskiej konwencji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania oraz brak obowiązku poboru podatku u źródła w związku z realizacją Umowy.
Brak obowiązku dokonania przez syndyka upadłości, rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za zmarłego podatnika (upadłego)
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu wierzytelności nieściągalnych w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu nieruchomości z należnością z tytułu udzielenia Pożyczki.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przekazania na cele osobiste samochodu osobowego oraz opodatkowania sprzedaży samochodu osobowego wycofanego z działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przekazania składników majątkowych z prowadzonej działalności gospodarczej na cele osobiste oraz w zakresie opodatkowania czynności dalszej odsprzedaży składników majątkowych przekazanych na cele osobiste.
Wycofanie do majątku prywatnego całego przedsiębiorstwa osoby fizycznej, a następnie sprzedaż tego majątku poza prowadzoną działalnością gospodarczą innemu podmiotowi opodatkowanie i dokumentowanie transakcji.
W zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego (art. 89b) z tytułu wierzytelności nieściągalnych, w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością z tytułu wydania przedmiotu umowy Pożyczki.
1. Jaką datę należy przyjąć za moment nabycia całej nieruchomości (wszystkich udziałów w nieruchomości)? 2. W przypadku uznania, iż za datę nabycia całej nieruchomości należy uznać dzień podziału majątku, to czy kwota uzyskana ze sprzedaży udziałów w mieszkaniu w wysokości 200 tys. zł i później wydatkowana na spłatę kredytu hipotecznego w banku będzie stanowić wydatek na własne cele mieszkaniowe w
Przedmiotem sprzedaży będą składniki majątkowe, niestanowiące przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 oraz art. 2 pkt 27e ustawy o VAT;