Czy usługi opieki świadczone dla mieszkańców DPS są zwolnione z VAT
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Czy budynek mieszkalny domu pomocy społecznej podlega amortyzacji bilansowej? Koszty amortyzacji zaliczane są do kosztów na podstawie których wyliczany jest średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca. Czy należy od niego dokonywać odpisów amortyzacyjnych?
Obowiązki płatnika – środki pieniężne wchodzące w skład masy spadkowej i jej pożytki.
nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą zdemontowanych elementów mebli drewnianych oraz sposobu udokumentowania przedmiotowej transakcji
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
w zakresie braku opodatkowania świadczenia usług opiekuńczych oraz zapewnienia pobytu w DPS oraz braku opodatkowania środków pieniężnych związanych z nienależnie pobranymi świadczeniami rodzinnymi i zasiłkami.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej opodatkowania świadczeń realizowanych przez Gminę po wyroku sądu NSA
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę w ramach pobytu w Domu Pomocy Społecznej nie podlegają/nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Wyłączenie z opodatkowania usług świadczonych przez Gminę w zakresie zapewnienia pobytu w domu pomocy społecznej i sposób ich dokumentowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych oraz umieszczania osób potrzebujących w Domach Pomocy Społecznej za usługi niepodlegające opodatkowaniu, braku opodatkowania środków pieniężnych związanych z egzekucją świadczeń alimentacyjnych oraz nienależnie pobranymi świadczeniami rodzinnymi i zasiłkami z pomocy społecznej.
wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług zapewnienia pobytu w domu pomocy społecznej, usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych, a także zapewnienia schronienia, za które pobierane są odpłatności oraz brak obowiązku rejestrowania ww. opłat przy pomocy kasy rejestrującej.
wyłączenie z opodatkowania: - opieki nad dziećmi w przedszkolu ponad 5 godzinny limit oraz wyżywienie dzieci w przedszkolu, wyżywienia pracowników pedagogicznych przedszkola (nauczycieli), - żywienia dzieci i pracowników pedagogicznych w publicznych szkołach, - opłaty za wydanie duplikatu świadectwa i legitymacji.
ustalenie czy wykonywana przez Powiat działalność statutowa obejmująca pobyt w DPS w związku z którym Powiat może otrzymywać opłaty podlega (będzie podlegać) VAT
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wymienionych w pkt A i B opisu sprawy oraz podlegania opodatkowaniu środków pieniężnych, o których mowa w punktach C i D opisu sprawy.
Opodatkowanie wykonywanych zadań zleconych z zakresu pomocy społecznej.
Wnioskodawca wykonując za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na podstawie decyzji administracyjnych przedstawione w opisie sprawy świadczenia w zakresie pomocy społecznej nie może być uznany za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT.
Możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacji projektu pn. ().
Opodatkowanie usług świadczonych przez Gminę w zakresie zapewnienia pobytu w domu pomocy społecznej i sposób ich dokumentowania.
nieuznanie Gminy za podmiot korzystający z wyłączenia od podatku na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT w odniesieniu do opłat pobieranych za pobyt mieszkańców w DPS
w zakresie uznania czynności wykonywanych przez Gminę za pośrednictwem MOPS za czynności niepodlegające opodatkowaniu VAT wykonywane w ramach zadań własnych organu władzy publicznej
Brak prawa do obniżenia podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług opieki nad osobami niepełnosprawnymi, przewlekle chorymi lub osobami w podeszłym wieku w miejscu ich zamieszkania