Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2011, sygn. IPPP3/443-1298/10-4/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1298/10-4/KC
możliwość zastosowania procedury składu konsygnacyjnego
możliwość zastosowania procedury składu konsygnacyjnego
Wywóz towarów do magazynu nabywcy na terytorium USA bez przeniesienia prawa dysponowania tym towarem przez nabywcę jest czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i nie powinno być ujmowane w deklaracji VAT-7.
Rozliczenie transakcji nabycia towarów od kontrahentów z krajów Wspólnoty, które przemieszczane są na terytorium kraju do magazynu Spółki na zasadzie depozytu, a następnie pobierane są z magazynu w celu odsprzedaży.
w związku z przemieszczaniem towarów do składu konsygnacyjnego położonego w Polsce i - tym samym - dokonaniem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce Podatnik zobowiązany jest do wykazywania w deklaracjach VAT-7 podatku VAT należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Czy wywóz towarów w wykonaniu takiej umowy stanowi eksport towarów, o jakim mowa w przepisie art. 5 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 2 pkt 8 ustawy o VAT? W którym momencie powstaje obowiązek w podatku od towarów i usług, to znaczy w którym momencie należy wykazać eksport w deklaracji VAT 7, zgodnie z przepisem art. 19 ust. 6?
Czy szwedzki dostawca ma obowiązek rejestracji jako podatnik podatku od towarów i usług na terenie Polski i jest zobowiązany do rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz czy obowiązek rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ciąży na Wnioskodawcy za każdym razem kiedy pobiera towar z magazynu?
Czy Wnioskodawca w przypadku rozliczania podatku VAT jako nabywca towarów, powinien rozpoznać wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, czy też dostawę krajową?
Czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?
czy możliwe jest potraktowanie opisanego przemieszczenia towarów własnych jako dostawy niestanowiącej dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, czy w związku z powyższym niezbędna jest rejestracja ww. podmiotu w Polsce jako podatnika VAT ?
Czy opisana dostawa towarów do Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, do którego rozliczenia dla celów podatku od towarów i usług obowiązany jest nabywca, a konsekwencji:
Zagadnienia, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Instytut, dotyczą momentu wystawienia faktury; dokumentów niezbędnych do udokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT); przyporządkowania jednego listu przewozowego do kilku faktur oraz prawidłowości rozliczenia wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Czy nabycie towarów dostarczonych przez firmę ze Słowacji, znajdujących się w składzie konsygnacyjnym na terenie Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów
Spółka zwróciła się z prośbą o udzielenie odpowiedzi m.in. na następujące zapytania:Punkt 1: Czy w związku z opisaną transakcją Spółka dokonuje WNT?Punkt 5: Czy Spółka powinna traktować transakcję jak zakupy krajowe?
W przedmiotowym wniosku Spółka wystąpiła o potwierdzenie własnego stanowiska, zgodnie z którym, w opisanym stanie faktycznym: 1) dokonując przemieszczenia towarów Spółki z Niemiec do polskiego składu konsygnacyjnego, Spółka zobowiązana jest rozpoznać obowiązek podatkowy z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów; 2) w przypadku nabycia towarów przez kontrahenta Spółki poprzez pobranie ich ze składu
Dotyczy rozstrzygnięcia, czy przemieszczenie należących do podatnika towarów z terytorium Niemiec do składu konsygnacyjnego położonego na terytorium Polski, stanowi dla podatnika wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
1.Czy czynności podlegające opodatkowaniu VAT w Polsce, wykonywane przez Spółkę za pośrednictwem Oddziału powinny być wykazywane przez Oddział w jego rozliczeniach z tytułu podatku od towarów i usług prowadzonych pod numerem NIP Oddziału?2.Czy wewnętrzne przepływy finansowe pomiędzy rachunkiem bankowym Oddziału i rachunkiem bankowym Spółki powinny pozostać neutralne dla rozliczeń Oddziału z tytułu
Dotyczy przemieszczenia towarów należących do podatnika z terytorium Austrii do składu konsygnacyjnego na terytorium Polski
Dostawca towarów z kraju UE dostarczał będzie towary do magazynu zlokalizowanego w obrębie przedsiębiorstwa Podatnika zlokalizowanego na terytorium RP. Przez okres składowania materiały będą własnością dostawcy, natomiast Podatnik będzie miał prawo pobrania z magazynu dowolnej ilości materiałów i w dowolnym czasie. Operacja pobrania materiałów będzie traktowana jako sprzedaż i stanowić będzie podstawę
Czy jest nabyciem wewnątrzwspólnotowym nabycie towarów ze składu konsygnacyjnego prowadzonego przez Spółkę na terenie kraju, do którego dostaw dokonuje podmiot zagraniczny z kraju UE niezarejestrowany w kraju jako podatnik od towarów i usług.
Dotyczy wystawiania faktur wewnętrznych dokumentujących wewnątrzwspólnotowe nabycia towarów.
Dotyczy identyfikacji opisanych we wniosku czynności jako wewnątrzwspólnotowe nabycia towarów
Dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
Czy po stronie podatnika powstanie przychód, o którym mowa w art. 13 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z nieodpłatnym udostępnieniem części nieruchomości dostawcy na skład konsygnacyjny?