Interpretacja indywidualna z dnia 19.08.2013, sygn. ILPP1/443-438/13-2/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-438/13-2/MD
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej niezabudowanej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości gruntowej niezabudowanej.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom w celu przedstawienia nowego asortymentu.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom na cele degustacji.
W zakresie nieodpłatnego przekazania kontrahentom gadżetów i materiałów promocyjnych.
W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów w ramach tzw. sprzedaży pakietowej (premiowej).
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu nieodpłatnie przekazywanych towarów i nieodpłatnie świadczonych usług.
Czy sprzedaż udziału w nieruchomości stanowi dostawę towaru czy świadczenie usług oraz możliwość zastosowania dla tej czynności zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a?
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z uznaniem nieważności zawartej umowy
Czy sprzedaż ww. budynku (kamienicy) jest zwolniona z podatku od towarów i usług?
Czy możliwym jest rozliczenie wystawionej noty kredytowej przez XXX jako korekty wewnątrzwspólnotowego nabycia od Spółki Z. ?
Czy otrzymane odszkodowanie z tytułu nieuregulowania należności z tytułu sprzedaży lub dostawy towarów lub usług przez dłużnika stanowiącej przychód należny podatnika, winno zostać zaliczone do przychodów podatkowych. 1471/DPD2/423-133/05/MS/2, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy zamiana gruntów/nieruchomości na podstawie umowy cywilnoprawnej podlega jako dostawa towarów opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Podatnik wystawia oraz otrzymuje faktury VAT z adnotacją "towar do chwili zapłaty pozostaje własnością sprzedawcy"1/Jakie skutki dla sprzedawcy wywołuje umieszczanie takiego zapisu na fakturze oraz czy jego umieszczanie jest dopuszcalne;2/Czy, a jeśli tak to jakie skutki ma umieszczanie takiego zapisu na fakturze w zakresie podatku VAT dla kupującego; czy w jakikolwiek sposób taki zapis ogranicza możliwość
Czy transakcję, polegającą na zakupie towaru na terytorium Litwy od kontrahenta, mającego siedzibę w USA, a następnie sprzedanego do Niemiec (z pominięciem Polski), należy traktować jako dostawę towarów, dla której podatnikiem jest nabywca?