Interpretacja indywidualna z dnia 4 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.301.2024.1.JG
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Możliwość uiszczania podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego.
Rząd opiera strategię społeczno-gospodarczą na najbliższe lata na pięciu filarach. Pandemia spowodowała, że najważniejszy stał się system ochrony zdrowia
TSUE wydał wyrok (C-678/13) w sprawie możliwości stosowania w Polsce obniżonych stawek VAT na niektóre produkty medyczne i okołomedyczne. Orzeczenie generalnie jest korzystne dla podatników, jednak TSUE zakwestionował prawo do stosowania stawki obniżonej (8%) do niektórych produktów z kategorii produktów medycznych i okołomedycznych. Można się spodziewać podwyżki stawek VAT w tym zakresie.
Czy prawidłowym będzie podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Czy prawidłowym jest podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Czy prawidłowym jest podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.
Czy jako podmiot gospodarczy nie będący ZOZ-em organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych Wnioskodawca prawidłowo ustala podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego ze świadczeniem usług medycznych, zwolnionych od podatku VAT
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego ze świadczeniem usług medycznych, zwolnionych od podatku VAT
zwolnienie od podatku VAT usług świadczonych przez szpital uzdrowiskowy
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na budowie i modernizacji szpitala uzdrowiskowego
usługi świadczone przez Wnioskodawcę będącego organizatorem turnusów rehabilitacyjnych będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT, jako usługi turnusów rehabilitacyjnych oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez podmioty inne niż wymienione w art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, zgodnie z przepisem § 13 ust. 1 pkt 25 rozporządzenia
Zwolnienie od podatku dla obrotów osiąganych z tytułu pełnienia funkcji organizatora turnusów rehabilitacyjnych w obcych ośrodkach oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla tych czynności.
Usługi polegające na opiece nad osobami starszymi świadczone na rzecz podmiotów niemieckich niebędacych podatnikami, są opodatkowane w Polsce i podlegają zwolnieniu.
brak prawa do odliczenia przez Gminę podatku naliczonego w związku realizacją projektu pn. ....
Czy Wnioskodawcy, w świetle przepisów o podatku od towarów i usług, przysługuje uprawnienie do odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach wystawionych przez wykonawców robót modernizacyjnych i remontowych oraz zakupu sprzętu medycznego bądź do uzyskania zwrotu tego podatku?
Czy Szpital może odliczyć podatek naliczony od zakupów towarów służących tylko i wyłącznie do sprzedaży zwolnionej od podatku VAT, zakupionych w ramach projektów unijnych?
Czy Wnioskodawca będzie miał prawną możliwość odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Modernizacja Ośrodków Działalności Pomocniczej Medycznej Szpitala w celu poprawy jakości i zwiększenia dostępności do udzielanych usług medycznych (...)?
Obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku przy sprzedaży stanów magazynowych.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie realizacji projektu pn. x