Jak ewidencjonować wydatki sfinansowane z ZFRON
W niniejszym opracowaniu zostaną omówione najczęściej występujące przypadki zwrotu różnicy podatku lub podatku naliczonego, z którymi podatnik może się zetknąć w trakcie prowadzonej działalności gospodarczej. Zostaną przedstawione obowiązujące przepisy w zakresie zwrotów w VAT, poparte orzecznictwem Naczelnego Sądu Administracyjnego i pismami Ministerstwa Finansów - stanowiącymi urzędową interpretację
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków finansowanych ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych
Czy wydatki sfinansowane ze środków ZFRON, które pochodzą ze zwolnień w podatku dochodowym od osób fizycznych z wypłaconych wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego, ponoszone w celu osiągnięcia przychodów oraz zachowania i zabezpieczenia źródła przychodów stanowią koszt uzyskania przychodu?
1. Czy spółka postępuje prawidłowo zaliczając w koszty podatkowe odpisy amortyzacyjne od środków trwałych sfinansowanych z ZFRON-u, jeśli środki zgromadzone na tymże koncie pochodzą z wpłat podatku od nieruchomości a także zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych? 2. W nawiązaniu do pytania 1 jak należy ustosunkować się do interpretacji Ministra Finansów z dnia 05 marca 2010 roku Znak DD6/8213
Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenia pracownika, przekazywane na fundusz Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepłnosprawnych , w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest
Czy i kiedy ww. koszty wydatkowane przez Spółkę ze środków ZFRON pochodzących z powyższego zwolnienia z PCC, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest przychodem
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków sfinansowanych środkami pochodzącymi z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
1. Czy wyżej wymienione koszty są kosztami uzyskania przychodów? 2. Czy wydatki sfinansowane z środków ZFRON (pochodzących ze zwolnień) ponoszone w celu osiągnięcia przychodów i nie wymienione jako nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów, stanowią koszty uzyskania przychodów? 3. Czy wpłaty na ZFRON i PFRON stanowią koszty uzyskania przychodów?
1. Czy wyżej wymienione koszty są kosztami uzyskania przychodów? 2. Czy wydatki sfinansowane z środków ZFRON (pochodzących ze zwolnień) ponoszone w celu osiągnięcia przychodów i nie wymienione jako nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów, stanowią koszty uzyskania przychodów? 3. Czy wpłaty na ZFRON i PFRON stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy kwota podatku od nieruchomości w części przekazywanej na ZFRON oraz PFRON stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Czy kwota podatku dochodowego od wynagrodzeń przekazywanego na ZFRON oraz PFRON, zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowi koszt uzyskania przychodu?
Czy pobrane zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w spółce, zgodnie z powołanymi w opisie stanu faktycznego przepisami stanowią w dacie pobrania koszt uzyskania przychodu spółki na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy naliczony w Spółce podatek od nieruchomości zgodnie z powołanymi w opisie stanu faktycznego przepisami stanowi w dacie naliczenia koszt uzyskania przychodu Spółki na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy Spółka mająca status Zakładu Pracy Chronionej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów naliczony, a nie zapłacony podatek od wynagrodzenia pracowników i podatek od nieruchomości w części przekazany na ZFRON?
Czy wydatki finansowane z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (szkolenia, dofinansowanie lekarstw, odpisy amortyzacyjne zakupionych środków trwałych) w części utworzonej ze zwolnienia z podatku PIT-4 stanowią koszt uzyskania przychodu?
Czy wynagrodzenia pracowników w Zakładzie Pracy Chronionej są kosztem uzyskania przychodu w kwocie brutto?
Tylko w sytuacji, gdy zakup dokonany został by z części ZFRON stanowiącej środki pochodzące z zewnątrz odpisy amortyzacyjne od tej części środków trwałych, która sfinansowana została z tych środków, nie będą dla zakładu pracy chronionej kosztem uzyskania przychodów. Reasumując, w związku z tym, że środki trwałe zostały zakupione ze środków ZFRON pochodzących ze zwolnień podatkowych, Wnioskodawca ma
W zakresie braku możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wpłat dokonanych na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.