Terminy ważne dla sfery budżetowej
Funkcjonariusze za czas niezdolności do pracy mają prawo do wynagrodzenia w wysokości 80%, a nie jak dotychczas 100% uposażenia. Okres przebywania na zwolnieniu lekarskim może być również zweryfikowany przez bezpośredniego przełożonego albo osobę przez niego uposażoną pod kątem prawidłowości wykorzystywania zwolnienia od pracy.
Czy wypłacona kwota stanowi odszkodowanie wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy należało ją uznać za odszkodowanie wynikające z zawartych umów lub ugód stanowiące wyjątek w zwolnieniach (art. 21 ust. 1 pkt 3 lit. g), czy potraktować jako wypłatę równoważnika za brak mieszkania i zastosować zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 77
dotyczy zastosowania art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji wypłacenia funkcjonariuszowi Policji w 2007 roku równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszklanego należza lata 2004-2007
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że Spółka w 2003r. nabyła nieruchomość (lokal użytkowy). Spółka skorzystała z przysługującego jej prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu zakupu przedmiotowej nieruchomości, która na podstawie odrębnych przepisów zaliczona została przez podatnika do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających
Uczeń szkolony przez podatnika, po zdaniu egzaminu czeladniczego, został przez niego zatrudniony na okres 1 roku jako stażysta. Po upływie 6 miesięcy został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej na okres 1 roku.Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem: czy po odbyciu służby wojskowej stażysta może wrócić do pracy w tym samym charakterze na pozostałe 6 miesięcy i przez ten okres nie będzie wliczany
Czy koszty wynajmu kwater tymczasowych dla funkcjonariuszy Służby Więziennej należy uznawać za przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy wydatki ponoszne przez żołnierza zawodowego na zakwaterowanie w internacie garnizonowym stanowią koszty uzyskania przychodu i czy powinny być odliczone od przychodów w wysokości faktycznie poniesionej?
Czy w celu ustalenia granicy zwolnionej z obowiązku opodatkowania należności za przeniesienia służbowe żołnierzy powinno się stosować kwotę najniższego uposażenia zasadniczego, czy też powinno się rozpatrywać kwestię uposażenia, które wnioskodawca faktycznie pobiera w dniu złożenia wniosku ?
Czy wypłacany funkcjonariuszowi równoważnik pieniężny za brak kwatery jest zwolniony zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 77 updf?
Jak należy interpretować przepisy zawarte w art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) dotyczące zwolnienia z opodatkowania wypłaconych strażakom Państwowej Straży Pożarnej równoważników pieniężnych za brak kwatery?
czy posiadanie stałej kwatery przez żołnierza jest przeszkodą uzyskania ulgi z art. 16 ustawy o podatku od spodków i darowizn?
Czy wartość czynszu za korzystanie z budynków gospodarczych przynależnych do mieszkań funkcyjnych związanych z wykonywaną funkcją przez pracowników Służby Leśnej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?