Interpretacja indywidualna z dnia 22 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.629.2023.1.AS
Możliwość ujęcia kwoty dofinansowania w kosztach podatkowych Spółki w dacie poniesienia tego kosztu.
Możliwość ujęcia kwoty dofinansowania w kosztach podatkowych Spółki w dacie poniesienia tego kosztu.
Udzielając pożyczek, Pożyczkodawca będzie występował w roli podatnika podatku od towarów i usług, a w zw. z tym wynagrodzenie w postaci odsetek od udzielonych pożyczek będzie korzystało ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT.
Czy dopłaty do kredytu preferencyjnego, przekazywane zgodnie z umową kredytu preferencyjnego i umową trójstronną przez NFOŚIGW na konto bankowe B. S.A., można uznać za przychód dla Spółki w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy ewentualny przychód jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Umorzenie części kredytu w świetle podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy w związku z uzyskaniem w cenie pojazdu ubezpieczenia na okres dwóch lat i skorzystania z kredytu 50/50 bez oprocentowania Spółka powinna ujawnić przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, ustalony na zasadach podanych w art. 12 ust. 1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Pytanie dotyczy momentu powstania przychodu z tytułu otrzymanych zryczałtowanych kwot (subwencji) od importera pojazdów za udzielone kredyty promocyjne na zakup pojazdów.
Spółka zawarła umowę o finansowanie akcji promocyjnej dotyczącej sprzedaży samochodów Mercedes przy pomocy kredytu DC Services Bank. Zgodnie z umową DC Bank i Dealer współfinansują promocyjną sprzedaż określonego typu samochodu marki Mercedes w ten sposób, że klient uzyskuje kredyt z zerową stopą procentową 0,00% na okres 12 miesięcy, a Dealer pokrywa część kosztów odsetek od tego kredytu. Czy kwota