Interpretacja indywidualna z dnia 22 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.431.2024.1.DS
Zwrot podatku VAT w związku z wydatkami na realizację Zadania
Zwrot podatku VAT w związku z wydatkami na realizację Zadania
Dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT, wynikającego z faktury dokumentującej wydatki poniesione na realizację zadania.
Czy transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, w zakresie zwolnień z opodatkowania VAT, rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy, obniżenia podatku VAT i otrzymania zwrotu nadwyżki VAT.
Brak możliwości obniżenia podatku należnego o podatek naliczony oraz zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w związku z realizacją inwestycji.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz zwrotu różnicy podatku naliczonego nad należnym w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z realizacją Operacji oraz braku prawa do zwrotu różnicy podatku.
Skutki podatkowe otrzymania środków z IKZE.
Brak prawa do odliczenia (zwrotu) podatku od towarów i usług z faktur związanych z realizacją zadania.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Dotyczy braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz do ubiegania się o zwrot od wydatków związanych z realizacją zadania.
W zakresie braku prawa do możliwość odzyskania podatku VAT z [w] związku z wydatkami poniesionymi na realizację zadania.
Dotyczy braku prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub w części zarówno w trakcie realizowania zadania jak i po jego zakończeniu, projektu.
Dotyczy braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z planowaną do realizacji inwestycji w oparciu o przepis art. 86 ust. 1 ustawy, jak również braku prawa do zwrotu podatku, o którym mowa w art. 87 ust. 1 ustawy.
W zakresie braku możliwości odzyskania podatku od towarów i usług w ramach opisanej inwestycji.
W zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz/lub zwrotu różnicy podatku VAT w odniesieniu do wydatków poniesionych na opisane inwestycje w budynku zamku w (…) (…) związanych z realizacją projektu.
dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki dotyczące realizacji inwestycji
Gmina nie będzie miała możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
możliwości odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu
Zakupów przedsiębiorcy dokonywać mogą nie tylko w kraju, ale również za granicą. W publikacji omawiamy skutki dokonywania takich zakupów w zakresie podatku VAT oraz podatku dochodowego, a także ich ewidencję w księgach rachunkowych.
MF opublikował projekt z 26 lipca 2021 r. dotyczący zmian podatkowych, które mają być wprowadzone w ramach programu Polski Ład. Dla podatników PIT przewiduje się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł oraz wzrost limitu drugiego progu podatkowego do 120 000 zł. Podatnicy CIT skorzystają m.in. w szerszym zakresie z tzw. estońskiego CIT, a podatnicy VAT będą mogli tworzyć grupy podatkowe
W zakresie braku możliwości otrzymania zwrotu podatku VAT w związku z realizacją zadania inwestycyjnego
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalanie proporcji o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 89 ust. 1b ustawy oraz opodatkowania usługi bramki płatności - opodatkowanie nabywanych usług na terytorium Polski, rozliczanie w Polsce podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz polskich Sprzedawców