Jakie skutki w VAT ma finansowanie części kosztów usług turystyki dotacją
Samochód to jeden z głównych składników firmowego majątku. Najczęściej jest powierzany pracownikowi jako podstawowe „narzędzie” związane z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. Rozliczanie podatku w związku z nabyciem pojazdu samochodowego, jego używaniem i eksploatacją, a także późniejszą sprzedażą nie należy do najłatwiejszych. Dlatego warto przeanalizować poszczególne rozwiązania w tym
Podleganie przepisom ustawy czynności wyrównania kwoty marży operacyjnej netto oraz udokumentowania ww. czynności poprzez wystawienie noty, a także obowiązek skorygowania podatku naliczonego wcześniej odliczonego z faktur zakupu z uwagi na dokonanie korekty in minus.
Ocena możliwości i sposobu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów kwot z tytułu korekty cen Towarów (dokumentowanej notami obciążeniowymi/uznaniowymi wystawianymi przez zagranicznego powiązanego dostawcę), w związku z dostosowaniem Marży operacyjnej do jej rynkowego poziomu
Czy wystawiane faktury VAT przez inne podmioty, stanowiace obciążenie za dodatkowe usługi świadczone na rzecz gości (tj. kuligi, usługi gastronomiczne, usługi przewodnickie, itp.) stanowią podstawę do wystawiania klientom faktur VAT marża, i czy podstawą opodatkowania jest marża, zgodnie z art. 119 ustawy o VAT ?
Czy w świetle ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, jeśli hotel obok usługi własnej (noclegowej), świadczy dla grup turystycznych usługi nabyte (gastronomiczne), przewodnika, bilety wstępu, usługi transportowe podlega to szczególnym procedurom opodatkowania na zasadzie VAT marża wynikającym z art. 119 ustawy o VAT?