Interpretacja indywidualna z dnia 21.01.2019, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.673.2018.2.SS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.673.2018.2.SS
Możliwość odzyskania podatku VAT od wydatków poczynionych w ramach operacji.
Możliwość odzyskania podatku VAT od wydatków poczynionych w ramach operacji.
Czy Gminie będzie przysługiwało prawo do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją powyższego projektu?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków na organizacje imprezy integracyjnej w zakresie w jakim dotyczą Pracowników oraz Współpracowników Spółki a także nie uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków Spółki na organizację imprezy integracyjnej w zakresie w jakim dotyczą Pracowników Spółki-Banku z Grupy
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na: 1. zakup kart przedpłaconych,2. organizację spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla pracowników i menadżerów,3. organizację spotkań związanych z obchodami długotrwałej współpracy z danym kontrahentem, w których uczestniczą pracownicy i kontrahenci,4. organizację spotkań dla managementu,5. organizację spotkań z okazji jubileuszu zatrudnienia
Czy w opisanym stanie faktycznym, wydatki na organizację spotkań i imprez o charakterze integracyjnym, motywacyjnym i okolicznościowym, dla pracowników spółek PGK, stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia podatku VAT naliczonego od faktur otrzymanych od firm zewnętrznych zajmujących się profesjonalną organizacją imprez?
Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym Spółce przysługuje/będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia kompleksowej usługi, niezależnie od tego, jakie elementy/usługi składają się na przedmiotową usługę kompleksową?
W przypadku uczestnictwa pracowników w imprezach integracyjnych lub okolicznościowych, pracownikom tym Spółka zobowiązana jest przypisać przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i od łącznego dochodu z tytułu wypłaconego wynagrodzenia w danym miesiącu obliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy.
Świadczenia na rzecz pracowników budzą wątpliwości w różnych aspektach podatkowych. Jednym z nich jest ustalenie przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych pracodawcy na rzecz pracownika. W których przypadkach powstaje przychód z tego tytułu? Jak ustalić jego wartość? To tylko niektóre z pojawiających się pytań. Równie ważne jest zaliczenie kosztów pracowniczych do kosztów pracodawcy. Przyjmuje się
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.
Odliczenie podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionym na zorganizowanie szkolenia dla pracowników i kontrahentów. Wnioskodawca nabywa m.in. usługi gastronomiczne i noclegowe.