Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.89.2024.1.JK
Ustalenie przychodu i limitu zwolnienia.
Ustalenie przychodu i limitu zwolnienia.
Sposób ustalania wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych
Czy niewykorzystana część funduszu, która przechodzi bilansem otwarcia na następny rok stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy może korzystać ze zwolnienia w CIT-8 w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy wysokość zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych, wpłacanej w uproszczonej formie na podstawie art. 25 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, winna być obliczona wyłącznie w oparciu o podatek należny od zwykłej działalności komercyjnej, bez uwzględniania podatku zapłaconego od podziału zysku funduszy.
W jaki sposób i w jakiej wysokości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych zakupu licencji na korzystanie z patentu intelektualnego z potrzebnym oprogramowaniem i sprzętowym kluczem zabezpieczającym ?
Pracownicy otrzymują wynagrodzenie finansowane ze środków własnych oraz funduszu Phare. W związku z powyższym powstaje wątpliwość, czy odliczeniu od dochodu i od podatku podlega odpowiednio składka na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, obliczona tylko do tej części wynagrodzenia, która podlega opodatkowaniu.
Spółka składa następujące pytania:1. W jaki sposób i jak należy ustalić moment powstania obowiązku podatkowego dla faktury zaliczkowej dotyczącej całości dostawy wystawionej i otrzymanej przez Spółkę od kontrahenta unijnego w kwietniu 2004 r.., jeżeli dostawa miała miejsce w maju 2004 roku? Z uwagi na fakt, że faktura zaliczkowa dotyczyła 100 % dostawy, Spółka nie otrzymała faktury WNT.2. Jaki kurs
W ciągu roku podatkowego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością przekształciła się w spółkę S.A. co spowodowało obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych i - w związku z powyższym - konieczność uiszczenia płaconych w sposób uproszczony zaliczek w podwójnej wysokości. Spółka pyta czy w dalszym ciągu ma prawo do płacenia zaliczek w sposób uproszczony i w jakiej wysokości?