Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.191.2024.1.MW
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Opodatkowanie sprzedaży zabudowanej działki w drodze licytacji egzekucyjnej
Obowiązki podatkowe w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacjach fotowoltaicznych o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją inwestycji pn. „…”
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.
Ustalenie:1. czy usługi edukacyjne świadczone przez Wnioskodawcę są objęte regulacjami ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT powinny być opodatkowane usług edukacyjno-wychowawcze;2. czy odpłatność za korzystanie przez dzieci z posiłków w stołówce Wnioskodawcy podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT winna być opodatkowana ta usługa
braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ramach realizacji projektu dotyczącego inwestycji w Szkole Podstawowej w M. jest prawidłowe,- prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ramach realizacji projektu dotyczącego inwestycji w Szkole Podstawowej w S. według proporcji zgodnie z art. 90 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług
Możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, prowadzenie rejestru zakupu VAT.
Uniwersytet ma prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących dokonane przez niego nabycie towarów i usług związanych z realizacją ww. projektu w zakresie, w jakim zakupy te związane będą ze sprzedażą opodatkowaną .
odliczenie podatku naliczonego związanego z czynnościami podlegającymi VAT, zwolnionymi z VAT jak i czynnościami niepodlegającymi VAT
ewidencjonowanie zakupów związanych wyłącznie ze sprzedażą zwolnioną
Czy przy sprzedaży lokalu użytkowego, nabytego przed dniem 1 maja 2004 r., w sytuacji gdy podatek naliczony został odliczony od należnego w 1996 roku, a w chwili obecnej Wnioskodawca jest zwolniony podmiotowo z obowiązku odprowadzania podatku od towarów i usług, można zastosować przepisy art. 113, ust. 1, 2 lub 9 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy w związku ze sprzedażą samochodu osobowego jako towaru używanego zwolnionego z opodatkowania podatkiem VAT, od którego dokonano odliczenia podatku naliczonego przy jego zakupie, a nie wpisanego do ewidencji środków trwałych, podatnik musi dokonać korekty odliczonej kwoty podatku zgodnie z art. 91 ust.7 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług?
Czy przyjęty przez podatnika sposób rozliczania podatku naliczonego VAT jest prawidłowy w przypadku prowadzenia sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej od podatku ?
Czy prowadzony rejestr zakupów może ograniczać się do zakupów na projekty celowe i prace zlecone, służące działalności opodatkowanej czy też musi objąć wszystkie prace naukowo-badawcze?
Czy sprzedaż produktów rolnych własnej produkcji powinna być wykazywana w ewidencji sprzedaży prowadzonej na potrzeby podatku od towarów i usług oraz deklaracji VAT-7, jako sprzedaż zwolniona od podatku od towarów i usług?
Podatnik zwrócił się do Urzędu Skarbowego w Nysie z pytaniem o konieczność opodatkowania usługi polegającej na udzielaniu pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oprocentowanych pożyczek. Zdaniem Podatnika czynność taka jest wyłączona z zakresu opodatkowania wymienionego w art. 5 ustawy o podatku od towarów i usług.
1. Czy deklaracji VAT-7 należy wykazywać odsetki od pożyczek z ZFŚS udzielanych pracownikom szkoły?2. Czy od 1.05.2004 r. istnieje obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej w stołówce szkolnej (dostępnej tylko dla naszych uczniów) oraz odprowadzania 7-procentowej stawki VAT za żywienie?3. W jaki sposób prowadzić rejestr sprzedaży dla ww. pozycji?4. Czy w najnowszej ustawie o VAT istnieją zagadnienia,
Zapytanie w kwestii dotyczącej:-możliwości rezygnacji z prowadzenia rejstrów zakupu VAT w odniesieniu do części działalności z jednoczesnym pozostawieniem możliwości skorzystania z prawa do odliczenia podatku naliczonego w stosunku do pozostałej części działalności, która jest związana ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną (odliczenie w oparciu o art. 20 ust. 2 ustawy o PTU).-czy podatek naliczony
dotyczy wpływów z tytułów usług administracyjnych, wystawiania faktur VAT na ww. usługi, ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, oraz opodatkowania towaru przekazanego na cele promocyjne, np. delegacji zagranicznej
Stan faktyczny:Spółka z oo informuje iż prowadzi sprzedaż towarów używanych samochodów kupowanych w celu dalszej odsprzedaży i stosuje między innymi opodatkowanie opisane wart. 120 ust 1 pkt 4 (wystawiane są faktury Vat marża). Obrót ten jest ufiskalniany w kasie fiskalnej, niestety na paragonie fiskalnym zamiast kwoty nie podlegające opodatkowaniu, pojawia się zapis sprzedaż zwolniona i kwota ( marża
Czy czynności wykonywane na rzecz członków spółdzielni, którym przysługują spółdzielcze prawa do lokali, członków spółdzielni będących właścicielami lokali oraz właścicieli lokali niebędących członkami spółdzielni, od których pobierane są opłaty m. in. za eksploatację i utrzymanie ich lokali, są zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT oraz w jaki sposób podlegają ewidencjonowaniu?
1. Czy podatnik wykonujący głównie czynności statutowe zwolnione z podatku VAT może prowadzić jedynie rejestr zakupów związanych wyłącznie ze sprzedażą opodatkowaną?2. Czy w przypadku dokonywania zakupu towarów i usług ze środków finansowanych z pomocy zagranicznej przysługuje prawo do zwrotu podatku naliczonego?
Czy istnieje możliwość prowadzenia ewidencji podatku naliczonego ograniczonej wyłącznie do części dotyczącej zakupów związanych ze sprzedażą opodatkowaną?
Podatnik zwraca się do organu podatkowego z pytaniem, czy przychody z działalności gospodarczej oraz przychody z najmu muszą być wykazywane w ewidencji i rozliczane w ramach jednej deklaracji VAT-7 oraz czy jest zobowiązany do wykazywania obrotów, które nie mają wpływu na wysokość zobowiązania podatkowego.