Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.26.2024.2.ALN
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Opodatkowanie transakcji łańcuchowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu oraz sposobu dokumentowania i księgowania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z poniesionymi Kosztami Emisji.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego związanego z wydatkami z tytułu eksploatacji samochodów.
Brak prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego wynikającego z wydatków związanych z samochodem służbowym.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących zakupu towarów i usług związanych z realizacją projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi, o których w art. 2 pkt 34 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że Spółka spełnia warunki określone w art. 86a ust. 4 pkt 1 ustawy oraz w zakresie uznania wykorzystania przez pracowników Spółki samochodów służbowych do dojazdów z miejsca zamieszkania do pracy za wykorzystywanie pojazdów wyłącznie w celu prowadzenia działalności gospodarczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że komercyjne wynajęcie samochodu pracownikom Spółki lub osobom trzecim w oparciu o funkcjonujący w Spółce Regulamin Wynajmu Samochodów, jest usługą związaną z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochody zastępcze.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z eksploatacją samochodu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z eksploatacją samochodu.
podatek od towarów i usług w zakresie określenia: czy Y będzie traktowana jako następca praw i obowiązków X w sytuacji aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa X na Y; czy Y będzie upoważniona do wystawienia faktur korygujących oraz do zwiększenia lub zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej, wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów w przypadku wystąpienia
Konsekwencje w podatku VAT nabycia przedsiębiorstwa sp. z o.o. przez sp. z o.o.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego na fakturach wystawianych przez komorników sądowych w związku z prowadzoną egzekucją.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją projektu ().
Odliczenie wydatków na zakup samochodów, wykorzystywanych do celów służbowych i wynajmu na rzecz pracowników.
Interpretacja w zakresie prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego przy nabyciu od podmiotów krajowych i zagranicznych usług związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego, emisją akcji oraz nabyciem udziału w niemieckiej firmie.
czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, polegające na zaliczaniu w ciężar kosztów podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych, nieodliczonego podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi
Wskazanie, czy Spółka postąpiła prawidłowo celem zabezpieczenia możliwości odliczania 100% podatku naliczonego od wydatków dotyczących samochodów.
1. Czy przedmiotowa transakcja, w wyniku której produkty kompensacyjne zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do Nabywcy posiadającego siedzibę w X, stanowi eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o VAT?2. Czy dokumenty zgromadzone przez Spółkę, potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej, są wystarczające dla zastosowania preferencyjnej stawki 0% VAT z art.