Interpretacja indywidualna z dnia 17 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.293.2024.1.HW
Wpływ Kwoty Obniżenia na podstawę opodatkowania VAT sprzedaży energii elektrycznej i wysokości podatku należnego.
Wpływ Kwoty Obniżenia na podstawę opodatkowania VAT sprzedaży energii elektrycznej i wysokości podatku należnego.
Czynności związane z posadowieniem odnawialnych źródeł energii na nieruchomościach należących do mieszkańców Gminy w ogóle nie podlegają opodatkowaniu, brak jest podstaw do dokonywania korekty stawki VAT z 23% na 8%.
Stawka 0% w eksporcie i możliwość korygowania paragonu.
Obniżenie podstawy opodatkowania i dokonania korekty (zmniejszenia) VAT należnego w przypadku zwrotu towaru bez posiadania oryginału paragonu fiskalnego.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Prawo do zmniejszenia wartości podatku należnego o wartość podatku należnego związanego ze zwracanym przez klienta (nabywcę) towarem, w przypadku nieposiadania paragonu fiskalnego dostarczonego przez nabywcę, ale posiadania innego dokumentu sprzedaży.
w zakresie rozliczenia faktur korygujących w ewidencji za okres rozliczeniowy, w którym zostały wystawione oraz możliwości złożenia korekty deklaracji VAT-7 i dokonania korekty podatku należnego za miesiąc listopad 2019 r.
Wystawienie paragonu fiskalnego z NIP nabywcy.
brak zobowiązania do rozpoznania obowiązku podatkowego, a tym samym naliczenia podatku z tytułu wprowadzonej do sieci energii elektrycznej, w przypadku gdy nie wystąpi nadwyżka energii wyprodukowanej; - brak prawa do zastosowania korekty podatku naliczonego, zgodnie z art. 91 ustawy;
Wycofanie z ewidencji środków trwałych ładowarki teleskopowej nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej, w części objętej pytaniami oznaczonymi we wniosku jako nr 1-6 oraz nr 9-11.
W zakresie rozliczenia podatku VAT w związku z wystąpieniem sukcesji prawnopodatkowej, w części objętej pytaniami oznaczonymi we wniosku jako nr 7-8.
Czy Wnioskodawca w wyniku wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych będzie zobowiązany do korekty odliczonego podatku naliczonego w stosunku do nieruchomości w związku, z którą przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do częściowego zwiększenia wcześniej skorygowanego in minus podatku naliczonego proporcjonalnie do wartości wypłaconych wierzytelności, w rozliczeniu za okres, w którym Syndyk dokona zapłat na rzecz wierzycieli; w zakresie określenia, w jakich pozycjach deklaracji VAT-7 Wnioskodawca powinien wykazać to zwiększenie oraz w zakresie wskazania, czy skutki dokonania
prawo do korekty podatku należnego i zastosowania stawki VAT 0% dla dokonanego eksportu po otrzymaniu dokumentów potwierdzających wywóz towarów
Brak opodatkowania czynności wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego uprzednio podatku naliczonego.
Podate od towarów i usług w zakresie korekty podatku należnego błędnie zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia podatku należnego do zapłaty, korekty deklaracji VAT oraz obowiązku zapłacenia odsetek z tytułu zaległości podatkowych.
W zakresie możliwości dokonania korekty i zwrotu podatku VAT w czerwcu 2012 r. tj. okresie kiedy Wnioskodawczyni nie prowadziła działalności gospodarczej.
Możliwość korekty obrotu i podatku należnego zaewidencjonowanego na kasie rejestrującej
Korekta podatku należnego w związku z eksportem towarów z zastosowaniem stawki 0%