Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2010, sygn. ITPB3/423-139/10/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-139/10/MK
Czy koszt remontu elewacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Czy koszt remontu elewacji można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
Czy wykonane prace należy uznać jako remont w związku z eksploatacją obiektu i czy można ująć je w kosztach w momencie ich poniesienia, jako roboty polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, a nie bieżącej konserwacji (dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym)?
Czy remonty wykonywane przez Spółkę w wydzierżawianych budynkach stanowią dla niej koszty bieżące zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia?
Czy koszty wymiany nawierzchni będą stanowiły pośrednie koszty uzyskania przychodu w okresie poniesienia, czy też będą to koszty ulepszenia środków trwałych amortyzowane w czasie?
Czy ponoszone wydatki na projekt architektoniczny (na pierwszą i drugą część) oraz inne wydatki związane z pozyskaniem środków finansowych z Unii Europejskiej stanowią koszty uzyskania przychodów, czy też koszt projektu powinien zwiększyć wartość początkową już istniejących, jak też nowopowstałych obiektów w wyniku rewitalizacji?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach VAT dokumentujących zakup towarów i usług związanych z rozbudową domu jednorodzinnego w celu przeznaczenia części tego budynku do działalności gospodarczej.
prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy materiałów i usług budowlanych związanych z remontem budynku należącego do osób fizycznych, w którym znajduje się apteka
Czy wydatki poniesione na wymianę nawierzchni drogi dojazdowej (trelinka na kostkę brukową) do magazynu hurtowni można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów ?
Czy koszty związane z remontem (ścianki działowe, malowanie, kładzenie podłóg, oświetlenie), wyposażaniem (meble: kanapy, biblioteczka, biurko, krzesła, stół) i zaadaptowaniem powierzchni domu wydzielonej i przeznaczonej wyłącznie na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej mogą być zaliczone bezpośrednio do kosztów firmy czy należy je uznać za środek trwały nazywany inwestycją w obcym środku
Czy prace związane z naprawą nawierzchni dróg i placów manewrowych w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej można traktować jako remont, a związane z nimi koszty zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
Czy wydatki poniesione na remont drogi stanowią koszt uzyskania przychodu bezpośrednio w momencie poniesienia, czy też będą stanowiły ulepszenie środka trwałego i należy obciążyć nimi inwestycje?
Czy ponoszone przez Spółkę jawną wydatki na wymianę zbiorników stanowią ulepszenie środka trwałego, w związku z czym podwyższą jego wartość początkową i podlegać będą amortyzacji, czy też potraktować je należy jako remont środka trwałego i wydatki zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodu?
Spółka użytkuje utwardzone drogi wewnętrzne o powierzchni ok. 7000 m#178; ujęte do ewidencji środków trwałych podlegające amortyzacji. Drogi wyłożone są trelinką i płytami betonowymi. Na skutek eksploatacji zniszczeniu uległ odcinek drogi głównej dojazdowej do tartaku o powierzchni 2200 m#178;, co powoduje zagrożenie m. in. dla zdrowia i życia pracowników. Spółka otrzymała zalecenie Inspektora Pracy
Czy w ciężar kosztów uzyskania przychodu z tytułu najmu budynku można wliczyć wydatki takie jak:podatek od nieruchomości,podatek od gruntu,koszty remontu budynku,koszty budowy ogrodzenia oraz zjazdu do pawilonuwprowadzić do ewidencji środków trwałych prywatny samochód osobowy i amortyzować go oraz czy można zaliczyć do wydatków wszelkie koszty związane z jego eksploatacją?
1. Czy podatnik może nie księgować kosztów poniesionych na remont powypadkowy samochodu stanowiącego środek trwały, a kwot wypłaconych z ubezpieczenia sprawcy wypadku nie księgować jako przychód?2. Czy też podatnik musi zrobić korektę PIT-5 za luty i ująć koszty naprawy z lutowej faktury w lutym, a wpłaconą wcześniej przez Ubezpieczyciela kwotę 20.000,00zł ująć w przychodach w lutym i tak samo zaksięgować
Dot. zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na remont dachu budynku warsztatowego (przekazanego nieodpłatnie przez ojca podatnika na podstawie umowy użyczenia) wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej.
dotyczy kwalifikowania wydatków z tytułu prac remontowych wykonywanych w budynku zajmowanym na podstawie umowy dzierżawy oraz bieżących kosztów eksploatacyjnych związanych z tą nieruchomością
1. Czy wydatki związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej remontu budynku produkcyjnego, który to remont będzie przeprowadzany w następnych latach podatkowych stanowi koszt uzyskania przychodów w roku poniesienia kosztu?2. Czy dotacja otrzymana w ramach programu SAPARD stanowi przychód w momencie jej otrzymania, który podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy dotacja otrzymana od organu założycielskiego na remont budynku szpitalnego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Spółka ponosiła wydatki związane z adaptacją wynajmowanego lokalu dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej. Strony umowy najmu uzgodniły, że niektóre wydatki związane z adaptacją lokalu zostaną zwrócone spółce w formie kompensaty polegającej na zwolnieniu spółki z obowiązku wpłaty miesięcznego czynszu do wysokości kwoty poniesionych wydatków.Pytanie spółki:Czy wydatki te (które częściowo zostaną