Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.570.2018.3.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.570.2018.3.JM
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania próbek i prezentów.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania próbek i prezentów.
brak opodatkowania przekazanych nieodpłatnie boksów ekspozycyjnych z armaturą oraz armaturę wykorzystaną do autonomicznych ekspozycji w celach reklamowych i promocyjnych
Opodatkowanie przekazywanych nieodpłatnie Gadżetów o jednostkowej wartości 10 zł także w przypadku jednorazowego przekazania większej liczby Gadżetów (w tym w jednym opakowaniu np. pudełku), o łącznej wartości przekraczającej 10 zł netto
Wyłączenie od opodatkowania Prezentów przekazywanych przez Spółkę nieodpłatnie.
1. Spółka wnosi o potwierdzenie, że prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym kwota skorygowanego podatku VAT należnego z tytułu nieodpłatnego wydania towarów na cele reprezentacji i reklamy stanowi dla Spółki przychód podatkowy w momencie obniżenia podatku VAT należnego na skutek rozpoznania dla celów VAT zbiorczych korygujących faktur wewnętrznych. 2. Alternatywnie, w przypadku odpowiedzi
Wydanie przez Wnioskodawcę towarów w ramach świadczonej usługi marketingowej uznać należy za odpłatną dostawę towarów, a w konsekwencji za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Spółka ma zatem obowiązek naliczania podatku VAT należnego z tytułu wydań towarów w ramach świadczenia ww. usługi.
Czy Spółka ma prawo do odliczania podatku naliczonego związanego z ponoszonymi kosztami na wydanie bezpłatnego tygodnika?
Czy wydawanie bezpłatnego tygodnika o sprawach regionalnych zawierającego treści reklamowe, informacyjne i publicystyczne będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów w ramach usługi marketingowe
Opodatkowania nieodpłatnego przekazywana towarów
VAT w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazywana towarów.
Czy istnieje: 1. Konieczność opodatkowania podatkiem VAT czynności wydania pracownikom nagród w ramach konkursu? 2. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup nagród? 3. Konieczności udokumentowania wydania nagród pracownikom fakturą wewnętrzną?
Czy dostawy dokonywane na zasadach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego mogą być przez Zainteresowanego uznane, zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania (...) (Dz. U. Nr 212, poz. 1337 ze zm.; dalej Rozporządzenie MF) za sprzedaż o charakterze ciągłym
W którym momencie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Dostawa nieruchomości gruntowej i moment powstania obowiązku podatkowego.
1. Czy w opisanym we wniosku stanie faktycznym może nastąpić taka sytuacja, która jednocześnie stanowi wydanie towaru i świadczenie usługi? 2. Czy poprawne jest opodatkowanie ww. czynności po raz pierwszy jako wydanego towaru, a po raz drugi jako świadczonej usługi?
Odebranie maszyny od przewłaszczającego i przyjęcie jej na stan magazynu firmy nie stanowi dla Wnioskodawcy obrotu w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo wystawiając fakturę dla PFRON z chwilą wydania przewłaszczonego towaru maszyny do produkcji opakowań z tektury falistej na podstawie protokołu przekazania z dnia 9 sierpnia 2007 r.? Czy należało wystawić fakturę, czy nie?
Jak powstaje przychód należny przy sprzedaży abonentom korzystającym z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Spółkę urządzeń: sprzętu telekomunikacyjnego, służących nawiązywaniu połączeń, przesyłaniu wiadomości tekstowych, dostępowi do Internetu, telefonów komórkowych i akcesoriów: zestawy bluetooth, zestawy samochodowe głośnomówiące, adaptery antenowe, kable do transmisji danych - związanych
Czy bank dokonując sprzedaży przewłaszczonych na jego rzecz ruchomości powinien pobierać całą kwotę należną, tj. wartość netto wraz z podatkiem od towarów i usług?
Czy nieodpłatne wydanie rolnikowi należnych sadzonek jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług?
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
Czy wydanie plantatorom przez cukrownię wysłodków buraczanych w ramach umowy kontraktacji podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Podatnik zwrócił się z zapytaniem "kto jest zobowiązany lub też uprawniony do wystawienia faktury, która to faktura dokumentowałaby zdarzenie gospodarcze powstałe przed ogłoszeniem upadłości, a upadły przed ogłoszeniem upadłości faktury nie wystawił".