Jak skorygować podatek VAT, gdy po zatwierdzeniu sprawozdania przyszła faktura z Chin za usługę frachtu morskiego
czy dochód Spółki ze świadczenia Usług transportowych oraz Działalności dodatkowej nie będzie podlegał w Polsce opodatkowaniu CIT.
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statków eksploatowanych w transporcie międzynarodowym.
1. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce za lata 2014 i lata następne? 2. Czy do rozliczenia dochodów Wnioskodawcy z tytułu pracy na statkach eksploatowanych przez przedsiębiorstwo norweskie zastosowanie znajdzie metoda proporcjonalnego odliczenia? 3. Czy uzyskiwanie ww. dochodów uprawnia Wnioskodawcę do skorzystania z tzw. ulgi abolicyjnej, o której mowa w art
Czy fakturując taką dostawę Spółka może w oparciu o art. 83 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług zastosować stawkę 0%?
Czy Spółka, dokonując w przedstawionym stanie faktycznym dostaw towarów, uprawniona jest do stosowania stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0%, niezależnie od tego, czy dostawy towarów realizowane są na rzecz armatora morskiego czy innego podmiotu?
Czy do zastosowania stawki 0% na sprzedawane części wystarczy oświadczenie nabywcy o dostarczeniu ich na statek pełnomorski, np. chłodniczy?
Czy w opisanym zdarzeniu, ze względu na spełnienie kryterium dla sytuacji przewidzianych w art.83 ust.1 ustawy o VAT w przypadku dostawy części wyposażenia dla środków transportu morskiego oznaczonych PKWiU 35.11.31-30.1; 35.11.24-30.11 i 35.11.24-40.20 podatnik ma prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% i czy w sposób prawidłowy klasyfikowana jest dostawa do rejestru sprzedaży krajowej
Czy sprzedaż łożysk stanowiących części zamienne do środków transportu morskiego opodatkowana jest stawką 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy o VAT.
Podatnik zwraca się o potwierdzenie prawidłowości ww. postępowania.Spółka stwierdza, , że art. 83 ust. 1 pkt 3 nowej ustawy (Dz. U. Nr 54, poz. 535) mówi o podmiotowym stosowaniu stawki 0 % VAT podczas sprzedaży na rzecz polskich podmiotów gospodarczych.
Podatnik zwraca się z pytaniem, czy zakup części i wyposażenia do środków transportu morskiego jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów oraz w jaki sposób powinien zaewidencjonować oraz rozliczać powyższe nabycie. Zdaniem Podatnika takie nabycie nie stanowi wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, a w związku z tym nie ma możliwości wykazywania takiego zakupu dla celów podatku VAT.