Banki łatwiej pozbędą się niespłacanych kredytów
Czy w przypadku skutecznej windykacji kwoty odpowiadającej wartości utraconego sprzętu powstaje po stronie spółki przychód podatkowy z tytułu odszkodowania za szkody w składnikach majątku związanych z działalnością gospodarczą na podst. art. 12 ust. 1 u.p.d.o.p?
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego z tytułu świadczenia usług komunikacji miejskiej o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie usług: kontroli dokumentów przewozu osób środkami komunikacji tramwajowej i autobusowej oraz windykacji należności opłat za brak odpowiedniego dokumentu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych od leasingodawcy dotyczących opłat sankcyjnych.
CIT - w zakresie ustalenia, jakiego rodzaju koszty należy uwzględnić przy określaniu przewidywanych kosztów procesowych i egzekucyjnych związanych z dochodzeniem wierzytelności, w rozumieniu art. 16 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w szczególności czy do kosztów tych należy zaliczyć koszty wynagrodzenia kancelarii prawnej z tytułu obsługi procesu windykacyjnego, ustalone na
1) Czy kwota umorzenia: kredytu, odsetek od kredytu, kosztów windykacji będzie stanowiła dla kredytobiorcy przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ? 2) Czy dla powstania przychodu, ma znaczenie rodzaj umarzanych odsetek (niewymagalne, wymagalne)? 3) Czy umorzenie kredytu, odsetek i kosztów związanych z windykacją powinno wynikać z umowy ugody zawartej pomiędzy Bankiem
Czy umorzenie odsetek za okres kredytu w windykacji powoduje powstanie obowiązku wystawienia przez bank informacji PIT-8C?