Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.403.2024.2.ENB
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe uzyskiwania dochodów z pracy najemnej wykonywanej na statku wiertniczym.
Opodatkowanie dochodów z pracy zdalnej wykonywanej w Polsce na rzecz firmy z Białorusi.
1) Czy w stosunku do dochodu osiąganego przez Wnioskodawcę w 2021 r. oraz latach następnych będzie miała zastosowanie metoda proporcjonalnego odliczenia? 2) Czy Wnioskodawca, w związku z uzyskiwaniem dochodu z pracy najemnej na statku, będzie zobowiązany do składania w Polsce zeznań podatkowych oraz odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy w Polsce? 3) Czy Wnioskodawca będzie miał prawo skorzystać
Opodatkowanie dochodów zagranicznych uzyskanych z tytułu pracy najemnej wykonywanej na terytorium Belgii, Chin, Rosji, Wietnamu, Singapuru i Indonezji.
Obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem personelu lotniczego (osób mających miejsce zamieszkania w Czechach i Bułgarii).
Skutki podatkowe świadczenia pracy na rzecz belgijskiego pracodawcy.
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Arabii Saudyjskiej.
Możliwość zastosowania odliczenia na podstawie art. 27g ustawy w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z pracy najemnej wykonywanej na terytorium Arabii Saudyjskiej.
Do dochodów Wnioskodawcy będzie miała zastosowanie ulga, o której mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie opodatkowania dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku morskiego eksploatowanego w komunikacji międzynarodowej przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem na Malcie
Opodatkowanie dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statków eksploatowanych przez przedsiębiorstwo z siedzibą i zarządem w Brazylii oraz siedzibą i zarządem w Wielkiej Brytanii.
Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce.
Dochody z pracy najemnej na statkach eksploatowanych przez przedsiębiorstwo mające siedzibę i faktyczny zarząd w Belgii.
Należy stwierdzić, że w sytuacji, gdy pobyt pracownika poza granicami kraju przekroczy 183 dni w każdym roku kalendarzowym, i tym samym wynagrodzenia będzie podlegać opodatkowaniu poza terytorium Polski, Wnioskodawca nie ma obowiązku pobierania zaliczek na podatek od wynagrodzenia z pracy wykonywanej za granicą. Pokrywane przez Wnioskodawcę koszty podróży będą stanowiły dla pracownika nieodpłatne świadczenia
Zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych w Polsce i w Belgii.
Opodatkowanie w Polsce przychodów pracowników oddelegowanych do pracy w Polsce przez swoich zagranicznych pracodawców.