Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.493.2024.1.AG
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Koszt uzyskania przychodów związany ze sprzedażą akcji nabytych w ramach programu motywacyjnego.
Ustalenie, czy opłaty FM z tytułu usług związanych z nieruchomościami ponoszone przez Spółkę na terenie Niemiec i alokowane do działalności na terenie Polski, którymi są obciążone poszczególne fundusze, mogą być traktowane jako koszty podatkowe związane z nieruchomościami położonymi w Polsce oraz momentu ich poniesienia.
W związku z powodzią ustawodawca przewidział ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców poszkodowanych w powodzi oraz firm pomagających powodzianom. Wprowadzone rozwiązania mają charakter szczególny i czasowy.
Moment ujęcia wydatków Spółki dla celów podatkowych.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji - koszt historyczny.
Do części trwale związanych z gruntem Wnioskodawca powinien stosować stawkę amortyzacji w wysokości 4,5%, a do części nietrwale związanych z gruntem Wnioskodawca powinien stosować stawkę amortyzacji w wysokości 10%.
Ustalenia, czy koszty ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu nabycia Praw autorskich do Utworów od Kontraktorów stanowią, podlegające amortyzacji podatkowej, wartość niematerialna i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Obowiązek płatnika i obowiązek informacyjny przy wypłacanych wynagrodzeniach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Koszty uzyskania przychodów w związku ze zbyciem akcji.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie prawa do wyłącznego korzystania przez czas nieoznaczony z miejsca postojowego znajdującego się w garażu podziemnym.
W zakresie ustalenia czy w przypadku podjęcia przez Spółkę decyzji o zaprzestaniu analiz dotyczących danej nieruchomości, Wydatki będą stanowiły dla Spółki koszty pośrednio związane z jej przychodami i tym samym powinny one zostać zaliczone przez Spółkę do kosztów podatkowych w dacie ich poniesienia.
Czy wycena nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu na środek trwały (nieruchomość) jest kosztem podatkowym w dacie poniesienia, czy powinna zostać odniesiona na środek trwały w budowie i podnieść jego wartość?
Osoba fizyczna prowadząca działalność opodatkowaną zakupiła mieszkanie na potrzeby tej działalności zajmującej się handlem oraz najmem krótkoterminowym. Mieszkanie będzie wynajmowane na cele krótkoterminowe. Przy zakupie otrzymała fakturę VAT za lokal oraz fakturę VAT za odstępne. Czy wskazana osoba może kwotę odstępnego zaliczyć do kosztów firmowych? Czy lokal mieszkalny będzie podlegał amortyzacji
Skutki podatkowe sprzedaży obligacji zagranicznych na rynku wtórnym.
Koszty uzyskania przychodów i obowiązki płatnika.
Koszty uzyskania przychodu z tytułu zbycia udziałów.
Czy opłaty FM z tytułu usług związanych z nieruchomościami ponoszone przez Spółkę na terenie Niemiec i alokowane do działalności na terenie Polski, którymi są obciążone poszczególne fundusze, mogą być traktowane jako koszty podatkowe związane z nieruchomościami położonymi w Polsce oraz moment ich poniesienia.
Dotyczy ustalenia, czy Spółce przysługuje prawo do zaliczania odpisów (przypis organu) amortyzacyjnych od wniesionego przez Gminę aportem środka trwałego w postaci sieci kanalizacji sanitarnej w koszty podatkowe.
W zakresie ustalenia, czy Szpital postępuje prawidłowo zaliczając odpisy amortyzacyjne od środków trwałych otrzymanych w formie darowizn do kosztów stanowiących koszty uzyskania przychodów, a przychód z tytułu nabycia do przychodów podatkowych.
Czy wydatki poniesione na poszczególne elementy składowe (…) mogą być przez Spółkę zaliczane jednorazowo do podatkowych kosztów uzyskania przychodów w miesiącu oddania tych elementów do używania?
Ustalenie, czy w świetle art. 15 ust. 6 ustawy o CIT, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2022 r., Wnioskodawca był oraz będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu całości odpisów amortyzacyjnych dokonywanych zgodnie z przepisami art. 16a-16m ustawy o CIT, od wartości początkowej Nieruchomości, w sytuacji, w której Nieruchomość dla celów bilansowych (tj. przepisów ustawy o rachunkowości