Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.462.2024.2.KD
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kradzieży pieniędzy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kradzieży pieniędzy.
Skutki podatkowe przyznania świadkom zwrotu utraconego zarobku lub dochodu.
Utrata prawa do zwolnienia od podatku dochodowego w przypadku sprzedaży części nieruchomości.
Możliwość zaliczenia straty w środkach obrotowych do kosztów uzyskania przychodów.
Czy zbycie środków trwałych i/lub wartości niematerialnych i prawnych, z którymi związane były wydatki inwestycyjne kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną, po stwierdzeniu wygaśnięcia Zezwolenia na wniosek przedsiębiorcy w drodze decyzji ministra właściwego do spraw gospodarki na podstawie art. 19 ust. 5 ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych, a przed upływem 5 lat od wprowadzenia ich do
CIT - w zakresie skutków podatkowych zbycia linii produkcyjnej, której wydatki na nabycie uwzględnione były w wydatkach inwestycyjnych poniesionych na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Czy odpis aktualizujący wartość zapasów jest kosztem uzyskania przychodów, czy nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, zgodnie z negatywnym katalogiem zawartym w art. 16 ust. 1 pkt 26a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dokonując likwidacji składnika zapasu i sprzedaży uzyskanego w ten sposób złomu wartość likwidowanego składnika (po której został przyjęty na magazyn) jest kosztem uzyskania przychodów ze sprzedaży złomu?
Czy kwota dokonanych odpisów aktualizujących wartość zapasów jest kosztem uzyskania przychodu w momencie utworzenia odpisu (np. na dzień bilansowy), czy w momencie sprzedaży tego danego składnika zapasów?
Zwolnienia z opodatkowania świadczenia wypłacanego świadkom za utracony zarobek, związanego ze stawiennictwem w sądzie.
Czy niespłaconą przez byłego pracownika kwotę, jako stratę powstałą na skutek kradzieży pieniędzy, będących przychodem z odsetek, bądź sprzedaży lombardowej można zaliczyć w 2009 r. do kosztów uzyskania przychodów spółki, jeśli w tym roku sprawa zostanie przekazana na drogę postępowania egzekucyjnego?
Czy wartość niedoborów opisana w pkt 2 czyli wartość niedoborów zawinionych, w przypadku których Spółka nie jest w stanie ustalić osób indywidualnie odpowiedzialnych za powstały niedobór, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, jednocześnie potrącając równowartość z premii jakościowej przyznawanej pracownikom placówek handlowych na podstawie regulaminu wynagradzania?
Spółka zapytuje czy prawidłowo postępuje dokonując odliczeń amortyzacyjnych za okres pomiędzy momentem stwierdzenia przywłaszczenia samochodu przez korzystającego lub osobę trzecią a momentem dokonania rozliczenia straty?
Czy stratę w środkach obrotowych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu spółki?