Czy nieodpłatne przekazanie telefonu trzeba ewidencjonować na kasie rejestrującej
Jaką stawkę amortyzacyjną określoną w Wykazie stawek amortyzacyjnych (stanowiącym załącznik 1 do updop) należy stosować do stanowiących środki trwałe telefonów komórkowych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy koszty rozmów telefonicznych Przewodniczącego Rady Powiatu poniesione z racji pełnienia obowiązków społecznych opłacane z budżetu Powiatu, stanowią przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy udostępnianie przez Spółkę należącego do niej wyposażenia w postaci m.in. środków transportu, telefonów komórkowych oraz laptopów koniecznych do prowadzenia przez Zleceniobiorcę działalności objętej Umową, stanowi odrębne od usługi zarządzania świadczenie usług, w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz.
obowiązki płatnika - 1. Czy koszty udziału radnych powiatowych w szkoleniach w związku z pełnieniem przez nich obowiązków społecznych stanowią dla radnych przychód podlegający opodatkowaniu, natomiast Wnioskodawca jako organizator ma obowiązek płatnika podatku od tego przychodu? 2. Czy od przyznanych Przewodniczącemu Rady Powiatu i Członkom Zarządu Powiatu będących radnymi telefonów komórkowych z przyznanym
1. Czy wartość netto wykazywana na fakturach stanowi koszt podatkowy? 2. Czy wartość zakupionych telefonów opłacona przez Spółkę kartami zakupowymi będzie całości stanowiła przychód do opodatkowania?
1) Czy koszty udziału radnych powiatowych w szkoleniach w związku z pełnieniem przez nich obowiązków społecznych stanowią dla radnych przychód podlegający opodatkowaniu, natomiast Wnioskodawca jako organizator ma obowiązek płatnika podatku od tego przychodu? 2) Czy od przyznanych Przewodniczącemu Rady Powiatu i Członkom Zarządu Powiatu będących radnymi telefonów komórkowych z przyznanym limitem również
Czy udostępnianie współpracownikom przez Wnioskodawcę telefonów komórkowych i opłacanie faktur za telefony oraz udostępnianie samochodów osobowych na warunkach opisanych w przedstawionej sytuacji, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca (płatnik - Urząd Miasta) ma obowiązek, na podstawie art. 41 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, potrącić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od nieodpłatnych świadczeń uzyskanych przez radnych z tytułu udziału w szkoleniach oraz od przyznanego limitu na korzystanie z telefonu komórkowego przez Przewodniczącego Rady?
Który miesiąc należy uznać za moment uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 13 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy świadczenia w postaci szkoleń, udostępniania (przekazania do używania) telefonów komórkowych należy wykazać w deklaracji PIT-8C przekazywanej radnym, którzy dokonują rozliczenia i odprowadzenia należności podatkowych w ramach rocznego rozliczenia podatkowego składanych na drukach PIT-36 (PIT-37), czy też ująć te świadczenia w deklaracji PIT-R?
Nasza firma zamierza kupić kilka telefonów komórkowych, które będą przekazane do użytkowania pracownikom z działu serwisu. Każdemu z nich zamierzamy przyznać określony limit na rozmowy. Koszty połączeń wykraczających poza ten limit będą potrącane z wynagrodzeń pracowników za ich zgodą lub zwracane bezpośrednio do naszej kasy. Czy kwota przyznanego limitu stanowi dla pracowników przychód, od którego
1. Czy koszt szkolenia, w którym uczestniczył radny, oraz wartość przyznanego mu limitu na korzystanie z telefonu komórkowego, stanowią dla niego nieodpłatne świadczenie? 2. Czy Urząd Gminy powinien potrącić zaliczkę na podatek dochodowy, sporządzić i przekazać informację PIT-11?
1. Czy koszty szkolenia radnego Powiatu, koszty materiałów biurowych i rozmów telefonicznych z racji pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich stanowią dla niego przychód. Jeśli tak, to czy przychód ten jest opodatkowany czy tez zwolniony z opodatkowania?2. Czy w przypadku, gdy dochód ten należy opodatkować Starostwo ma obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy i czy bez zgody radnego
Czy świadczenia w postaci szkoleń, udostępniania (przekazania do używania) telefonów komórkowych należy wykazać w deklaracji PIT-8C przekazywanej radnym, którzy dokonują rozliczenia i odprowadzenia należności podatkowych w ramach rocznego rozliczenia podatkowego składanych na drukach PIT-36 (PIT-37), czy też ująć te świadczenia w deklaracji PIT-R?
Czy finansowane przez Urząd Miejski Przewodniczącemu Rady koszty rozmów telefonicznych oraz radnym koszty artykułów biurowych są zwolnione z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszt szkolenia radnych gminy oraz koszt artykułów biurowych i rozmów telefonicznych, z racji pełnienia przez nich obowiązków społecznych jest dla nich przychodem czy też świadczenia te korzystają ze zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Jak wiadomo, atutem każdej firmy jest entuzjazm jej pracowników. Szczególnie trudnym zadaniem jest utrzymanie entuzjazmu załogi w momencie, gdy firma przeżywa kłopoty finansowe. Premie, nagrody pieniężne - to w praktyce najbardziej skuteczne środki systemu motywującego. Gdy jednak brak środków pieniężnych, firma dla utrzymania motywacji pracowników musi szukać innych sposobów. W publikacji omówimy