Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.220.2024.1.EC
Moment powstania przychodów z kapitałów pieniężnych w postaci dodatkowego wynagrodzenia.
Moment powstania przychodów z kapitałów pieniężnych w postaci dodatkowego wynagrodzenia.
Uznania, że równowartość kosztów pracowniczych wymienionych w załączniku nr 3 do umowy, zwróconych Państwa Spółce przez Kontrahenta, stanowi/będzie stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie zbywanych składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa podlegającą wyłączeniu z opodatkowania.
Kiedy przy braku kopii faktury u sprzedawcy istnieje możliwość odliczenia przez kupującego podatku wykazanego w tej fakturze? Czy można sprawdzić kontrahenta? Co może zrobić nabywca, gdy sprzedawca nie chce mu udostępnić dokumentacji dotyczącej VAT?
Czy w przypadku, gdy skorygowane zostaną deklaracje podatkowe VAT-7 za okresy przed dniem l maja 2004r. na podstawie przepisów prawa obowiązujących po tej dacie, to czy istnieją podstawy prawne (w przypadku wydania decyzji określającej zobowiązanie podatkowe w prawidłowej wysokości) do ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości odpowiadającej 30 % kwoty zaniżenia tego zobowiązania?
Czy grożą Spółce sankcje z tytulu wcześniejszego rozliczenia podatku VAT niż wynika to z przepisów?
Pytanie podatnika sprowadza się do udzielenia odpowiedzi, czy błędne zakwalifikownie usługi jako importu usług w świetle ustawy o podatku od towarów i usług i w konsekwencji opodatkowania danej usługi podatkiem od towarów i usług oraz dokonanie odliczenia podatku zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 2 w/w ustawy stanowi podstawę do ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości odpowiadającej
Na czym polega dodatkowe (sankcyjne) zobowiązanie podatkowe w VAT? Kiedy organy podatkowe lub organy kontroli skarbowej ustalają takie zobowiązanie, a kiedy nie mają do tego prawa?