Czy w przypadku zatrudnienia osoby bezrobotnej należy opłacać za nią składki na FP, FS i FGŚP
Ustalenie czy zgodnie z opisanym we wniosku stanem faktycznym Wnioskodawca ma prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych na gruncie art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1800) od 1 stycznia 2023 r.
Karta podatkowa - zatrudnienie bezrobotnego.
Czy w wyniku przyjęcia osoby bezrobotnej do zakładu fryzjerskiego na podstawie umowy zawartej z Powiatowym Urzędem Pracy o staż na okres 4 miesięcy stawka karty podatkowej nie ulegnie zmianie, a w konsekwencji czy stawka karty podatkowej nie ulegnie zmianie także po zatrudnieniu tej osoby na podstawie umowy o pracę na okres co najmniej pięciu miesięcy (umowa z PUP) po zakończeniu stażu?
Czy w zaistniałej sytuacji, przy ocenie warunków uzasadniających opodatkowanie w formie karty podatkowej i ustaleniu wysokości podatku dochodowego w odniesieniu do podatników, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy, do liczby zatrudnionych pracowników nie wlicza się (łącznie nie więcej niż trzech) zatrudnionych bezrobotnych (o których mowa w art. 25 ust. 6 pkt 2 lit. g ustawy), bez względu na
Skutki podatkowe otrzymania z Powiatowego Urzędu Pracy jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej
Czy na mocy art. 11 ustawy nowelizującej z dnia 16 listopada 2006r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw wnioskodawczyni zachowuje ulgę z tytułu zatrudnienia pomocy domowej na czas nieokreślony, tj. do momentu rozwiązania umowy aktywizacyjnej zawartej na czas nieokreślony?
Czy jako płatnik środków wypłaconych za wykonanie przez osoby bezrobotne prac społecznie użytecznych wobec których zaniechano poboru podatku dochodowego od osób fizycznych byliśmy zobowiązani do sporządzenia informacji o wysokości przychodu PIT-8C?
Czy różnicę między refundacją a kosztem netto zakupu dla firmy programu Autocad Revit, monitora i krzesła obrotowego można zaliczyć do przychodu ?
W jaki sposób należy obliczać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od dodatków aktywizacyjnych wypłacanych bezrobotnym, którzy podjęli zatrudnienie lub inną pracę zarobkową.
Czy otrzymana refundacja ze środków Funduszu Pracy na zakup wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy będę mogła odliczyć od podatku dochodowego całość wydatków na składki na ubezpieczenie społeczne osoby zatrudnionej w 2006 r. w ramach umowy aktywizacyjnej, w przypadku zatrudnienia własnej matki ?
Czy odpisy amortyzacyjne od zakupionych środków trwałych, które zostały zrefundowane przez fundusze starostwa powiatowego, stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy przyznane z Funduszu Pracy środki, będące refundacją wydatków poniesionych na wyposażenie stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, stanowią przychód z działalności gospodarczej?
Czy są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych refundacje z Powiatowego Urzędu Pracy wynagrodzeń wypłacanych zatrudnianym osobom bezrobotnym?
W jakim okresie do liczby pracowników nie wlicza się bezrobotnego zarejestrowanego w urzędzie pracy - w rozumieniu przepisów o zatrudnieniu i bezrobociu?
Czy otrzymana refundacja w związku z zatrudnieniem osoby bezrobotnej, jest przychodem z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług refundacja kosztów zatrudnienia bezrobotnych?
Jestem właścicielem firmy odzieżowej. Zatrudniłem nowego pracownika, który był osobą bezrobotną, ale nie zgłosiłem tego faktu do powiatowego urzędu pracy. Osoba ta pracowała u mnie od 3 stycznia do 31 marca 2003 r., przy czym 31 stycznia 2003 r. utraciła status bezrobotnego z powodu niezgłoszenia się w urzędzie pracy w celu wyrażenia gotowości podjęcia zatrudnienia. Na skutek przeprowadzonej kontroli