Prawo do protestu bez przemocy
Jako spółka z o.o. będziemy przekazywać nasz towar na 60-dniowy kredyt zabezpieczony wekslem. Nasza księgowa doradza nam, aby na wekslu umieścić słowa „bez kosztów”. Jakie nam to da korzyści?
Nasza oferta została odrzucona, więc wnieśliśmy protest na czynność oceny ofert. Zamawiający uwzględnił protest, powtórzył ocenę, ale w jej wyniku doszukał się w naszej ofercie innego błędu i ponownie ją odrzucił. Czy możemy wnieść odwołanie od tej decyzji?
W przetargu zamawiający wymagał, by sprzęt spełniał określone warunki techniczne. Wnieśliśmy protest, ponieważ ze strony internetowej innego uczestnika przetargu wynikało, iż proponowany przez niego sprzęt nie odpowiadał tym wymaganiom. Zamawiający nie uwzględnił protestu, pisząc w odpowiedzi, że wykonawca oświadczył w ofercie, iż sprzęt odpowiada warunkom przetargu. Czy postąpił słusznie?
Braliśmy udział w przetargu, w którym w wyniku uwzględnienia protestu zmieniły się wyniki, a nasza oferta została odrzucona. Ponieważ kolejnym etapem odwoławczym jest wniesienie odwołania, nosimy się z takim zamiarem. Jak powinniśmy to skutecznie zrobić?
Firma, w której pracuję, zamówiła specyfikację przetargową, ale otrzymała ją dopiero po dwóch tygodniach. W międzyczasie nastąpiło otwarcie ofert, a nasza firma nie mogła złożyć oferty. Czy możemy złożyć protest na to spóźnienie?
Uważamy, że specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest sporządzona nieprawidłowo. Czy i w jakim terminie możemy wnieść protest?