Abonament radiowo-telewizyjny w odwrocie
Świadczone przez Uczelnię usługi reemisji programów telewizyjnych podlegają opodatkowaniu 8% stawką podatku od towarów i usług.
w zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT w wysokości 8% usług płatnej telewizji kablowej.
Czy Wnioskodawca powinien zaliczyć do przychodu, pozostałe po potrąceniu dokonanej zapłaty podwykonawcom, nieuregulowane zobowiązanie z tytułu faktury wykonawcy, do której podwykonawcy nie zgłosili roszczeń?
Czy koszt udziału radnego w szkoleniach (w tym koszt za udział w szkoleniu, wyżywienie i nocleg) pokrywany z budżetu gminy w związku z pełnieniem funkcji publicznej z tytułu wykonywania mandatu radnego (pełnienie obowiązków społecznych) jest dla radnego przychodem, od którego radny powinien zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy świadczenia te korzystają ze zwolnienia w myśl art. 21 ust
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony zgodnie z art. 90 ust. 2 ustawy o VAT.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych w związku z dokonaniem korekty deklaracji VAT.
Przychody uzyskiwane z tytułów wymienionych w art. 31 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy o RTV, nie zwiększają obrotu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług, a w związku z tym nie są brane pod uwagę przy ustalaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
brak wpływu otrzymywanych w okresie 1 maja 2004 31 maja 2005 wpłat abonamentowych na wielkość odliczenia podatku naliczonego
Czy otrzymywane przez Spółkę wpłaty abonamentowe w okresie od 1 maja 2004 r. do 31 maja 2005 r. wpływały na wielkość odliczenia podatku naliczonego, a w szczególności, czy takie wpłaty powinny zostać uznane za subwencje (dotacje), o których mowa była w art. 90 ust. 7 ustawy o podatku od towarów i usług, i w ten sposób powinny pogarszać" strukturę, o której mowa w art. 90 ust. 2-3 ustawy?
Czy w okresie od 1 maja 2004 r. do 31 maja 2005 r. Spółka mogła stosować proporcję, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT i w konsekwencji, czy otrzymywane przez Spółkę wpłaty abonamentowe powinny być uwzględniane w tej proporcji dla potrzeb prawidłowego odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług?
Czy w okresie od 1 maja 2004 r. do 31 maja 2005 r. Spółka mogła stosować proporcję, o której mowa w art. 90 ust. 2 i ust. 3 ustawy o VAT i w konsekwencji, czy otrzymywane przez Spółkę wpłaty abonamentowe powinny być uwzględniane w tej proporcji dla potrzeb prawidłowego odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług?
Czy wpływy z opłat abonamentu X w części przeznaczonej na zakup środków trwałych stanowią dotację, zwolnioną z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy?
Czy objęcie certyfikatów inwestycyjnych w zamian za wniesienie udziałów powoduje powstanie przychodu dla Wnioskodawcy?Jak ustalić dla celów podatkowych koszt nabycia certyfikatów inwestycyjnych objętych za udziały wniesione do funduszu inwestycyjnego i następnie podlegających zbyciu?
Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym, stosując zasadę wynikającą z przepisu art. 90 ust. 2 ustawy o VAT, poprawne będzie pominięcie przy ustalaniu proporcji przychodów określonych w art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy o RTV (abonament i wpływy pozaabonamentowe), przy czym można jednocześnie obniżyć podatek VAT należny o podatek VAT naliczony przy zakupie towarów i usług finansowanych wpływami abonamentowymi
Czy obciążenie zamieszkałych w internacie użytkowników odbiorników telewizyjnych kosztami opłat za abonament RTV podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy ubytek abonamentowy dotyczący 2006 r. otrzymany w marcu 2007 r. jest przychodem podatkowym roku 2006 zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też roku 2007 zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt. 1 ustawy?
Podatnik jako spółka radofonii publicznej uzyskuje wpływy z tzw. opłat abonamentowych i dotacji z budżetu państwa. Czy kwoty uzyskiwane z ww. tytułów stanowią podstawę opodatkowania ( obrót ) podatkiem VAT?Czy ww. kwoty należy uwzględniać przy obliczaniu proporcji o której mowa w art. 90 ustawy z dnia 11.03.2004?
Czy w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego otrzymane wpływy abonamentowe nie należy traktować jako dotacji pozabudżetowych na pokrycie kosztów inwestycji a w konsekwencji zaliczyć otrzymane dotacje do przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?
Podatnik zwraca się z prośbą o interpretację przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług w zakresie działalności statutowej polegającej na wykonywaniu ekspertyz kryminalistycznych do prowadzonych spraw - PKWiU 75.24.11.Przepisy art. 43 ust. 1 przedmiotowej ustawy zwalniają od podatku usługi w zakresie między innymi administracji publicznej (PKWiU ex 75). Natomiast przepisy art