Od lipca podwyżka dofinansowań do wynagrodzeń
Obowiązki płatnika związane z rozliczeniami pracowniczymi osoby niepełnosprawnej.
Firmy alarmują, że ich podwładni nie zawsze informują o uzyskaniu nowego dokumentu potwierdzającego dysfunkcję zdrowotną. Same nie mają zaś możliwości weryfikacji tego faktu
Skutki podatkowe prowadzenia działalności w SSE.
Opłata od środków spożywczych w zakresie: - wyłączenia z opłaty wprowadzenia na rynek krajowy napojów, w których udział masowy soku owocowego wynosi nie mniej niż 20%, zawartość cukru nie przekracza 5g/100 ml oraz zawierających substancje słodzące - wyłączenia z opłaty wprowadzenia na rynek krajowy napojów, w których udział masowy soku owocowego wynosi nie mniej niż 20%, zawartość cukru nie przekracza
Skoro Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, który co do zasady obowiązany jest do opodatkowania uzyskanych dochodów podatkiem dochodowym od osób prawnych według zasad wynikających z tej ustawy, to niezależnie od faktu działania w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie i
Czy od wypłacanego mężowi wynagrodzenia Wnioskodawczyni powinna naliczać zaliczki na podatek dochodowy?
Do którego roku podatkowego należy zaliczyć dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych niepełnosprawnych należne za miesiące listopad-grudzień 2007 roku?W którym roku podatkowym należy ująć zwrot dofinansowania za rok 2007, dokonany 13 lutego 2008 roku na rachunek PFRON?
Czy dochód z częściowego zwrotu kosztów przez PFRON jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych jeżeli zostanie przeznaczony na utrzymanie zasobów mieszkaniowych?
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku naliczonego zawartego w zakupach mebli wykorzystanych do utworzenia miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej i instrumentów muzycznych wykorzystywanych w prowadzeniu terapii zajęciowej zrealizowanych w ramach programu częściowo finansowanego dotacją z PFRON?
Czy dofinansowania do wynagrodzeń otrzymywane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez zakład pracy chronionej są objęte podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to od kiedy przepisy w tej sprawie uległy zmianie?
Czy istnieje możliwość odzyskania podatku VAT zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, w związku z realizacją umowy w ramach programu PFRON "Osoby niepełnosprawne w służbie publicznej"?
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym Spółka prawidłowo ustala moment opodatkowania dotacji otrzymanej z PFRON z przeznaczeniem na dofinansowanie wynagrodzenia osób niepełnosprawnych, składki emerytalnej obciążającej pracowników, składek ZUS obciążających pracodawcę?
Czy zaliczki wpłacana na konto spółki przez PFRON dotyczące zwrotu podwyższonych kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych stanowią dla spółki przychód podatkowy?
Czy składki ZUS od wynagrodzeń osób niepełnosprawnych finansowane przez PFRON i Budżet Państwa, winny być wykazane jako przychody opodatkowane, czy jako zmniejszenie kosztów uzyskania przychodu? Czy kwota otrzymanego dofinansowania z PFRON, do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych, winna być wykazana jako przychody opodatkowane i w deklaracji CIT-2O jako zwolnione z opodatkowania, czy jako
Zaliczenie w ciężar kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne pracowników niepełnosprawnych, które zostały sfinansowane ze środków pochodzących z dotacji otrzymanych z PFRON.
Będąc pracodawcą otrzymuję ze środków PFRON dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz dofinansowanie do części wynagrodzenia odpowiadajacej składce należnej od zatrudnionego na ubezpieczenie emerytalne. W jaki sposób osoba fizyczna będąca pracodawcą powinna ustalić dochód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy otrzymany zwrot wydatków na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, w części dotyczącej środków trwałych nie będzie stanowił przychodu ani z pozarolniczej działalności gospodarczej, ani przychodu zwolnionego z opodatkowania?
Podatniczka prosi o udzielenie informacji dotyczącej zasad ujmowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów dofinansowania otrzymywanego z PFRON do wynagrodzenia i kwoty pozostałych składników podwyższonych kosztów zatrudnienia osoby niepełnosprawnej.
1. Czy o kwotę dwumiesięcznej zaliczki za listopad i grudzień 2004 r. otrzymanej w styczniu 2005 r. należy skorygować na "minus" koszty uzyskania przychodów za 2004 r. pod datą 31.12.2004 r.?2. Wybranie ryczałtowego ustalania podwyższonych kosztów zatrudniania osób niepełnosprawnych sprawiło, że w wyniku rozliczenia przyznanej pomocy w 2004 r. łącznie z zaliczką wyżej wymienioną powstanie nadwyżka
W jaki sposób ma pobrać zaliczki na podatek zakład pracy chronionej w przypadku kiedy pracownik przekroczył pierwszy próg skali podatkowej i złożył zakładowi pracy oświadczenie o zamiarze rozliczenia się wspólnie z żoną ?
Czy podlega opodatkowaniu bezpłatny dowóz do pracy pracowników przez pracodawcę posiadającego status ZPChr ?.