Nowe świadczenie dla rodziny zmarłego policjanta wliczane do dochodu
Funkcjonariusze za czas niezdolności do pracy mają prawo do wynagrodzenia w wysokości 80%, a nie jak dotychczas 100% uposażenia. Okres przebywania na zwolnieniu lekarskim może być również zweryfikowany przez bezpośredniego przełożonego albo osobę przez niego uposażoną pod kątem prawidłowości wykorzystywania zwolnienia od pracy.
Od 1 stycznia 2013 r. zmienią się zasady przechodzenia na emeryturę żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych. Po nowelizacji przepisów świadczenie emerytalne nabędą oni dopiero po 25 latach służby i ukończeniu 55. roku życia, a jego wysokość będzie uzależniona od średniego uposażenia z 10 lat służby.
Czy wypłacona kwota stanowi odszkodowanie wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy należało ją uznać za odszkodowanie wynikające z zawartych umów lub ugód stanowiące wyjątek w zwolnieniach (art. 21 ust. 1 pkt 3 lit. g), czy potraktować jako wypłatę równoważnika za brak mieszkania i zastosować zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 77
dotyczy zastosowania art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji wypłacenia funkcjonariuszowi Policji w 2007 roku równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszklanego należza lata 2004-2007
Czy Spółka poprawnie postąpiła wypłacając żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, od którego płatnik naliczył zaliczkę na podatek dochodowy w wysokości 19% na zasadach ogólnych i uwzględnił ją w deklaracji PIT-4? Czy kwota w/w ekwiwalentu powinna zostać również uwzględniona w informacji rocznej PIT-11?
Czy równoważnik pieniężny otrzymany przez żołnierza służby nadterminowej w zamian za wyżywienie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym ?
Uczeń szkolony przez podatnika, po zdaniu egzaminu czeladniczego, został przez niego zatrudniony na okres 1 roku jako stażysta. Po upływie 6 miesięcy został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej na okres 1 roku.Wnioskodawca zwraca się z zapytaniem: czy po odbyciu służby wojskowej stażysta może wrócić do pracy w tym samym charakterze na pozostałe 6 miesięcy i przez ten okres nie będzie wliczany
Czy wydatki ponoszne przez żołnierza zawodowego na zakwaterowanie w internacie garnizonowym stanowią koszty uzyskania przychodu i czy powinny być odliczone od przychodów w wysokości faktycznie poniesionej?
Pytanie dotyczy możliwości odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne potrąconej od uposażenia wypłaconego w 2004r. przysługującego żołnierzom po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej.
Czy w celu ustalenia granicy zwolnionej z obowiązku opodatkowania należności za przeniesienia służbowe żołnierzy powinno się stosować kwotę najniższego uposażenia zasadniczego, czy też powinno się rozpatrywać kwestię uposażenia, które wnioskodawca faktycznie pobiera w dniu złożenia wniosku ?
Czy wypłacany funkcjonariuszowi równoważnik pieniężny za brak kwatery jest zwolniony zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 77 updf?