Interpretacja indywidualna z dnia 4 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.235.2024.2.JM
Opodatkowanie wynagrodzenia ze środków z Komisji Europejskiej z tytułu umowy o dzieło.
Opodatkowanie wynagrodzenia ze środków z Komisji Europejskiej z tytułu umowy o dzieło.
Zakwalifikowanie do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia udziałów w spółce wydatków poniesionych na koszty doradztwa, opinii.
Ocena spełnienia warunków do skorzystania z ulgi na zabytki.
w sprawie ulgi badawczo-rozwojowej
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczenia usług jako biegły sądowy.
Czy w opisanej sytuacji faktycznej Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej? Czy działania realizowane przez Zleceniobiorcę mają charakter działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawcy w rozumieniu art. 5a pkt 38 updof, a koszty dotyczące umowy zlecenia stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 26e ust. 1 w zw. z art. 26e ust. 2 pkt 1a updof?
brak prawa do pełnego odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur VAT dokumentujących wydatki na realizację projektu
Zwolnienie z opodatkowania należności otrzymanych z Komisji Europejskiej
Możliwość zwolnienia z opodatkowania należności otrzymanych z instytucji Unii Europejskiej.
Przychody, odpisy amortyzacyjne, dofinansowanie, koszty, prace badawczo-rozwojowe, ulga.
Zwolnienie z opodatkowania świadczeń pochodzących z Komisji Europejskiej.
Zwolnienie z opodatkowania należności otrzymanych z Komisji Europejskiej
W związku z nieodpłatnym dokonaniem oceny i sporządzeniem opinii przez eksperta oraz przeniesieniem na Wnioskodawcę majątkowych praw autorskich do niej bez wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Przychód ten spełnia definicję zawartą w art. 12 ust. 1 pkt 2 updop, jako wartość wchodząca do majątku podatnika, powiększająca jego aktywa, mająca definitywny
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy nakłady na zakupy, amortyzację sprzętu oraz oprogramowania, które będą wykorzystywane w ramach projektów badawczo-rozwojowych Spółka może ująć w kosztach działalności badawczo-rozwojowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wynagrodzenia za prace wypłacane pracownikom wraz z narzutami na ubezpieczenia społeczne, zarówno w pełni wykonujących zadania dla działu B+R, jak i część kosztów pracy osób wspomagających pracę działu B+R (tj. dedykowanych w części do wykonywania pracy z zakresu działalności B+R), będą uznane jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółce będzie przysługiwało prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w rozumieniu tej ustawy w części, w której koszty te nie zostały Spółce zwrócone w jakiejkolwiek formie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki z tytułu zaangażowania innych osób, wspomagających pracę w zakresie działalności B+R mogą być przez Spółkę uwzględnione w kosztach działalności badawczo-rozwojowej jako koszty kwalifikowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prace prowadzone przez Wnioskodawcę stanowią działalność badawczo-rozwojową, a w konsekwencji Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów kwalifikowanych w części, w której koszty te nie zostały zwrócone w jakiejkolwiek formie oraz ustalenia, czy w związku z wejściem w życie nowelizacji przepisów na skutek tzw
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie prawidłowości wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych w odrębnej ewidencji rachunkowej dla spełnienia przesłanki z art. 9 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy przychód (dochód) z tytułu nieodpłatnego świadczenia polegającego na nieodpłatnym dokonaniu oceny i sporządzeniu opinii przez eksperta oraz przeniesieniu na Wnioskodawcę majątkowych praw autorskich do niej bez wynagrodzenia jest zwolniony przedmiotowo od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy przychód (winno być dochód) z tytułu nieodpłatnego świadczenia z tytułu przygotowania przez eksperta indywidualnej, pisemnej ekspertyzy, oceny lub opinii bez wynagrodzenia jest zwolniony przedmiotowo z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy przychód (winno być dochód) z tytułu nieodpłatnego świadczenia z tytułu przygotowania przez eksperta indywidualnej, pisemnej ekspertyzy, oceny lub opinii bez wynagrodzenia jest zwolniony przedmiotowo z podatku dochodowego od osób prawnych?