Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.43.2024.1.IK
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wydania nieruchomości.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wydania nieruchomości.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości A i B do fundacji oraz podleganie opodatkowaniu i brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości C do fundacji.
Zyski wypracowane w okresie opodatkowania ryczałtem, które nie zostaną przez Państwa rozdysponowane na rzecz wspólników lub na pokrycie strat, będą podlegać opodatkowaniu po rezygnacji lub utracie prawa do opodatkowania ryczałtem - w momencie ich rozdysponowania (na podstawie art. 28t ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT z zastrzeżeniem art. 28t ust. 3 ustawy o CIT) lub jednorazowo, w momencie zakończenia opodatkowania
Sposób rozliczenia szkód górniczych.
Ustalenie, czy w związku z likwidacją Spółki wystąpi po jej stronie obowiązek podatkowy na terytorium Polski.
Ustalenie, czy w związku z likwidacją Spółki wystąpi po jej stronie obowiązek podatkowy na terytorium Polski.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży lub wydania Nieruchomości w ramach likwidacji spółki
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego oraz momentu powstania przychodu podatkowego.
W którym momencie powstaje przychód dewelopera ze zbycia nieruchomości?
W którym momencie należy rozpoznać przychód ze sprzedaży lokali: w dniu wpłaty środków, wystawienia faktury zaliczkowej, protokołu odbioru czy przeniesienia własności w formie aktu notarialnego?
Kiedy dla Spółki powstanie przychód podatkowy z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego?
Kiedy dla Spółki powstanie przychód podatkowy z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego?
Czy przychód z tytułu sprzedaży mieszkań powstaje w momencie podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego i wydania nabywcom nieruchomości z kluczami czy po podpisaniu aktu notarialnego?
Kiedy w obowiązującym stanie prawnym powstaje przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym? W dacie protokołu przekazania (wydania) lokalu, czy w dacie podpisania aktu notarialnego?
Wydanie gruntów zamiennych w zamian za odszkodowanie za utracone prawo własności nieruchomości.
Kiedy powstaje przychód Spółki ze sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych: w momencie podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego i wydania tych nieruchomości z kluczami czy dopiero po podpisaniu aktu notarialnego? Spółka buduje mieszkania i lokale użytkowe na sprzedaż, jest czynnym płatnikiem VAT. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych lokale przekazuje nabywcom
Czy w związku z wejściem w życie z dniem 1 maja 2004r. nowej ustawy o podatku od towarów i usług, Spółka jest zobowiązana do opodatkowania wpłaconych przez nabywcę przed dniem 1 maja 2004r. zaliczek na poczet:- udziału w gruncie przynależnym do budynku, w którym znajduje się sprzedawany lokal,
Czy wydanie lokalu lub domu jednorodzinnego na podstawie protokołu wydania, przed zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, skutkuje - w myśl przepisów o podatku VAT - również wydaniem gruntu przynależnego do budynku, w którym znajduje się lokal lub na którym został wybudowany dom jednorodzinny?
Czy wydanie lokalu wybudowanego przez dewelopera na rzecz nabywcy, z którym deweloper uprzednio zawarł umowę przedwstępną zobowiązującą do zawarcia umowy ustanowienia odrębnej własności i sprzedaży lokalu, dokonane przed zawarciem umowy przyrzeczonej w formie aktu notarialnego stanowi moment powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług?