Schroniska dla bezdomnych zwierząt: za co odpowiadają gmina i wójt
Czy zwrot udokumentowanych kosztów dojazdu wyznaczonych lekarzy weterynarii, związanych z wykonywaniem przez nich wyznaczonych czynności urzędowych, należy kwalifikować do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Od kwot należności wypłacanych lekarzom weterynarii oraz innym osobom niebędącym pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej z tytułu wynagrodzenia podstawowego, zwrotu kosztów użytych produktów leczniczych weterynaryjnych i wyrobów medycznych, oraz z tytułu ewentualnej nadwyżki zwracanych świadczeń za używanie prywatnego samochodu (ponad określony limit) w związku z czynnościami zleconymi przez Powiatowego
Czy w przypadku wypłaty świadczeń wynikających z umowy zawartej na podstawie art. 16 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r o Inspekcji Weterynaryjnej, z podmiotem prowadzącym zakład leczniczy dla zwierząt Powiatowy Inspektorat Weterynarii będzie zobowiązany jako płatnik pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy w przypadku wypłaty świadczeń wynikających z umowy zawartej na podstawie art. 16 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r o Inspekcji Weterynaryjnej, z podmiotem prowadzącym zakład leczniczy dla zwierząt Powiatowy Inspektorat Weterynarii będzie zobowiązany jako płatnik pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy w przypadku wypłaty świadczeń wynikających z umów zawartych na podstawie art. 16 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej z podmiotami prowadzącymi zakład leczniczy dla zwierząt Powiatowy Inspektorat Weterynarii będzie zobowiązany jako płatnik pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy wypłacane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na rzecz podmiotów wyznaczonych, prowadzących zakłady lecznicze dla zwierząt i będące jednocześnie podatnikami w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych wynagrodzenie za wykonywanie czynności wymienione w art. 16 ust. 1a ustawy o inspekcji weterynaryjnej należy kwalifikować jako przychód określony w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym
Czy kwoty stanowiące zwrot kosztów używania samochodów prywatnych do celów służbowych przez lekarzy wyznaczonych, są zwolnione od podatku dochodowego, a jeżeli tak, to co oznacza, że tylko do wysokości limitów, skoro limity te są sztywne i nie mogą być w myśl przepisów wykonawczych przekraczane?
Czy kwoty stanowiące zwrot kosztów przejazdu samochodem prywatnym do celów służbowych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii (ryczałt w ramach limitu) i kwoty stanowiące zwrot kosztów używania samochodów prywatnych do celów służbowych przez pracowników Powiatowego Lekarza Weterynarii, są wolne od podatku, a jeżeli tak, to co oznacza, że tylko do wysokości limitów określonych w odrębnych przepisach,
Czy przychody lekarzy weterynarii wyznaczonych w trybie art. 16 ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej w drodze decyzji administracyjnej do wykonywania określonych zadań można zakwalifikować do przychodów, o których mowa w art. 13 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też do przychodów, o których mowa w art. 13 pkt 6 tej ustawy albo należy je traktować jako przychód z pozarolniczej działalności
W jaki sposób Inspektorat Weterynarii występujący jako płatnik rozlicza otrzymaną od zakładu leczniczego fakturę w świetle art. 26 i 26a Ordynacji podatkowej o odpowiedzialności płatnika oraz art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jako osobiste świadczenie usług?
W jaki sposób Inspektorat Weterynarii występujący jako płatnik rozlicza otrzymaną od zakładu leczniczego fakturę w świetle art. 26 i 26a Ordynacji podatkowej o odpowiedzialności płatnika oraz art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jako osobiste świadczenie usług?
Czy część wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia obejmująca zwrot kosztów dojazdu według stawek określonych w przepisach w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy, związanego z wykonywaniem czynności wymienionych w załączniku do rozporządzenia winna być zwolniona od
W jaki sposób Inspektorat Weterynarii - występujący jako płatnik - rozlicza otrzymaną od zakładu leczniczego fakturę w świetle art. 26 i 26a Ordynacji podatkowej o odpowiedzialności płatnika oraz art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jako osobiste świadczenie usług?
Czy Wnioskodawca słusznie opodatkowuje ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychody osiągane z tytułu świadczenia usług weterynaryjnych (PKWiU 85.20) w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w spółce cywilnej wg stawki 8,5%.
Dotyczy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń z tytułu umów zlecenia zawieranych z lekarzami weterynarii wyznaczonymi do wykonywania czynności urzędowych w imieniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w części dot. zwrotu udokumentowanych kosztów dojazdu oraz użytych produktów leczniczych.
Dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń z tytułu umów zlecenia zawieranych z lekarzami weterynarii wyznaczonymi do wykonywania czynności urzędowych w imieniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w części wynagrodzenia podstawowego, leków i materiałów medycznych oraz dojazdów. PDIO-443/203/4/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłacanych lekarzom weterynarii, wykonującym czynności zlecone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, należy naliczać od podstawowej kwoty wynagrodzenia, czy też od kwoty podstawowej wraz z kosztami zużytych produktów leczniczych i kosztami dojazdu?
Czy obie części stanowiące wynagrodzenie ustalone w sposób poniżej opisany stanowią jedną podstawę opodatkowania?
1. Czy nadal obowiązuje stawka 7% podatku VAT dla usług weterynaryjnych PKWiU 85.20 ? 2. Czy wynagrodzenie za wykonywane czynności przez lekarzy weterynarii i inne osoby wyznaczone przez powiatowego lekarza weterynarii jest wynagrodzeniem netto ?
dotyczy opodatkowania wynagrodzenia lekarzy weterynarii w części podstawowej, z jednoczesnym wyłączeniem z opodatkowania zwrotu udokumentowanych kosztów dojazdów
czy wynagrodzenie wypłącane przez inspekcję weterynaryjną dla wyznaczonych osob stanowi przychód z art. 13 pkt 6 ustawy.