Podstawa wymiaru zasiłku w przypadku niezdolności do pracy z powodu choroby na przełomie miesiąca
Pracownica przebywa od 3 miesięcy na urlopie macierzyńskim. Z powodu pobytu w szpitalu przerwała pobieranie zasiłku macierzyńskiego na rzecz swojego męża. W szpitalu przebywała przez 2 tygodnie. Czy za ten okres pracownicy przysługuje zasiłek chorobowy?
Nasz pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim w okresach od 25 kwietnia do 2 maja oraz od 28 sierpnia do 3 września br. Między jedną a drugą niezdolnością do pracy upłynęło 117 dni. Czy za okres niezdolności do pracy przypadającej w sierpniu i wrześniu należy ustalić nową podstawę do naliczenia zasiłku?
Pracownik naszej firmy przebywał na zwolnieniu lekarskim od 27 lutego do 12 października br. z powodu gruźlicy. W wyniku przeprowadzonej kontroli wykorzystywania zwolnienia lekarskiego przez pracownika pozbawiliśmy go prawa do zasiłku chorobowego za 14 dni, od 29 września do 12 października br. Obecnie pracownik dostarczył kolejne zwolnienie lekarskie na okres od 13 października do 1 listopada br.
Jaką stawkę VAT mam stosować, gdy na fakturze wykazuję poszczególne składniki świadczonej usługi wynajmu autobusu z kierowcą na terenie kraju ?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Podatnik postąpił właściwie wystawiając fakturę VAT?
Czy przerwa powstała w realizacji budowy pomnika wraz z otoczeniem ma wpływ na ważność wydanego wcześniej postanowienia w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego i stosowanie zwolnienia od podatku?