Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.326.2024.2.JSU
Brak obowiązku składania wniosku o nadanie numeru NIP oraz prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Brak obowiązku składania wniosku o nadanie numeru NIP oraz prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsce świadczenia usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Konieczność posiadania numeru VAT UE w związku ze świadczonymi usługami dla kontrahenta z Irlandii,
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń jednostki macierzystej na rzecz jej oddziału, ustalenie proporcji odliczenia podatku VAT od wydatków w oparciu o obrót jednostki macierzystej i jej oddziału oraz posługiwanie się NIP na fakturach oddziału.
Zastosowanie polskiego numeru NIP na fakturach w przypadku sprzedaży do konsumentów z innych krajów UE, ewidencjonowanie ruchu towarów pomiędzy magazynami oraz braku kolidowania sprzedaży dokonywanej przez Spółkę w ramach procedury OSS z modelem współpracy z firmą logistyczną.
Posługiwanie się tym samym Numerem Identyfikacji Podatkowej nadanym dla urzędu gminy w sytuacji zmiany nazwy tego urzędu.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w przypadku błędnego oznaczenia nabywcy (w tym numeru NIP) na fakturze.
stwierdzenie: - czy istnieje potrzeba złożenia nowego wniosku o nadanie numeru NIP-u dla Gminy,- czyim numerem NIP należy się posługiwać przy zakupie towarów i usług na rzecz Urzędu Gminy, np. przy dokonywaniu zakupów materiałów biurowych, opłat za media w budynku Urzędu Gminy, - czyim numerem NIP należy się posługiwać gdy Urząd Gminy występuje jako pracodawca dla pracowników samorządowych w zakresie
wskazanie komu powinien być nadany numer identyfikacji podatkowej: Gminie, która ma osobowość prawną, czy Urzędowi Gminy, który obsługuje Gminę