Interpretacja indywidualna z dnia 27 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.125.2023.2.KO
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarządzania.
Czy przekazanie w przyszłości przez Spółkę na rzecz Informatorów kwoty 6,4 mln USD, do której to czynności Spółka jest zobligowana na podstawie zatwierdzonej przez Sąd umowy-ugody, będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
Spółka uzyska prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wierzytelności nieściągalnej z chwilą wyrejestrowania Kupującego z właściwego miejscowo rejestru firm (Companies House dla Anglii oraz Walii) po zakończeniu postępowania likwidacyjnego, przeprowadzonego w trybie CVL, nie wcześniej jednak niż z chwilą należytego udokumentowania faktu zakończenia postępowania CVL oraz odpisania tych Wierzytelności
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności świadczonych przez Wnioskodawcę.
1. Czy w opisanym stanie faktycznym otrzymane przez A. M. zaliczki na poczet odszkodowania (tj. Zaliczki) powinny być wykazywane przez Wnioskodawcę (w części alokowanej na Wnioskodawcę) jako przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym w dacie ich otrzymania?2. Czy w opisanym stanie taktycznym, otrzymanie przez A. M. kolejnych zaliczek na poczet odszkodowania będzie stanowić po stronie Wnioskodawcy
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
Opodatkowanie podziału majątku likwidowanej spółki.
W jaki sposób opodatkować otrzymane na konto pieniądze, czy zgodnie ze skalą podatkową, czy podatkiem 19%, czy też nie opodatkowywać ich do momentu rozstrzygnięcia sporu z likwidatorem?
Czy w wyniku likwidacji spółki z o.o. i wypłacenia kwoty majątku polikwidacyjnego w kwocie niższej niż wniesione udziały - u wspólników powstanie przychód?
czy wydatki poniesione na proces likwidacyjny spółki, w której posiada udziały, a która to spółka nie posiada środków finansowych na dokończenie procesu likwidacji, należy zakwalifikować jako koszt działalności gospodarczej Spółki oraz że koszt ten pomniejsza podstawę podatku dochodowego od osób prawnych Spółki.
Czy w świetle art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z póź. zm.) czynności likwidatora wykonywane na podstawie umów zleceń są wyłączone z opodatkowania podatkiem podatkiem od towarów i usług?
Czy od wynagrodzenia z tytułu umowy-zlecenia za pełnienie funkcji likwidatora należy odprowadzić VAT do urzędu skarbowego?
Zakończenie działalności gospodarczej jest niejednokrotnie trudniejsze niż jej rozpoczęcie, co jest wynikiem znacznego sformalizowania procedur likwidacyjnych. Im bardziej „rozwinięta” była forma przedsiębiorstwa, tym bardziej skomplikowane jest jego rozwiązanie. Likwidacja następuje zazwyczaj z przyczyn ekonomicznych - przede wszystkim w wyniku niskiej efektywności gospodarowania, lub z innych przyczyn
Można odnieść wrażenie, że likwidacja firmy lub postawienie jej w stan upadłości odbywa się po części kosztem zatrudnionych w niej pracowników. Zwykle w wyniku bankructwa pracodawcy są oni jedną z najbardziej poszkodowanych grup. W takiej sytuacji warto jednak pamiętać o istniejących w polskim systemie prawnym szczególnych uprawnieniach syndyka masy upadłości oraz likwidatora w przypadku likwidacji