Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2016, sygn. 1061-IPTPP3.4512.91.2016.2.OS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. 1061-IPTPP3.4512.91.2016.2.OS
Opodatkowanie dostawy wyrobów jubilerskich.
Opodatkowanie dostawy wyrobów jubilerskich.
Ponoszenie odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe dostawcy (art. 105 ustawy).
W przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci wyrobów jubilerskich ze złota i srebra, niezawierający się w wyjątkach wskazanych w art. 120 ust. 1 pkt 4 ustawy, nabyty (przewłaszczony), przez Wnioskodawcę od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, określonych w art. 120 ust. 10 ustawy, Wnioskodawca ma prawo opodatkować taką sprzedaż na zasadzie
W przypadku sprzedaży nieodebranego zastawu, stanowiącego towar używany w postaci wyrobów jubilerskich ze złota sklasyfikowanych w PKWiU do grupowania 32.12.13, nabytych (przewłaszczonych), przez Wnioskodawczynię od podmiotów, określonych w art. 120 ust. 10 ustawy, Wnioskodawczyni ma prawo opodatkować taką sprzedaż na zasadzie opodatkowania marży na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy
Czy nieodebrane przedmioty zastawu, może Wnioskodawca sprzedać w systemie VAT-marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?
Czy nieodebrane przedmioty zastawu Wnioskodawca może sprzedawać w systemie VAT marży, jeżeli są to towary używane, a stanowią je wyroby jubilerskie wykonane z metali szlachetnych, częstokroć z udziałem kamieni szlachetnych?
Czy w przypadku sprzedaży osobom trzecim używanych wyrobów jubilerskich z metali szlachetnych, które przeszły na własność lombardu w wyniku niespłacenia pożyczki w określonym terminie, Wnioskodawca może korzystać z procedury szczególnej, gdzie podstawą opodatkowania jest marża ?
Czy w przypadku odsprzedaży używanych wyrobów jubilerskich Wnioskodawca może opodatkować tylko marżę?
Czy w świetle obowiązujących od 1 stycznia 2011 roku przepisów () uzyskana z tytułu udzielonej pożyczki prowizja, odsetki oraz opłata za przechowanie będzie korzystała ze stawki zw, natomiast w stosunku do sprzedanych nieodebranych rzeczy ruchomych w tym wyrobów jubilerskich i złomu złota wystąpi obowiązek naliczania podatku w wysokości 23% liczonego od uzyskanej marży?
Czy w świetle obowiązujących od 1 stycznia 2011 roku przepisów () uzyskana z tytułu udzielonej pożyczki prowizja, odsetki oraz opłata za przechowanie będzie korzystała ze stawki zw, natomiast w stosunku do sprzedanych nieodebranych rzeczy ruchomych w tym wyrobów jubilerskich i złomu złota wystąpi obowiązek naliczania podatku w wysokości 23% liczonego od uzyskanej marży?
czynności wykonywane przez lombard: pobieranie odsetek od umowy, oraz pobieranie dodatkowej opłaty za przechowywanie rzeczy ruchowych
czynności wykonywane przez lombard: pobieranie odsetek od umowy, oraz pobieranie dodatkowej opłaty za zabezpieczenie umowy będzie korzystać ze zwolnienia z VAT, a opodatkowana na zasadzie marży będzie tylko sprzedaż nieodebranych zastawów
Czy używane wyroby jubilerskie można, sprzedając je w stanie nieprzetworzonym, opodatkować stosując procedurę VAT marża?
Czy w przypadku dalszej odsprzedaży osobom trzecim używanych wyrobów jubilerskich z metali szlachetnych opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega marża?
Czy na paragonie fiskalnym wystawianym przez lombard w nazwie towaru może być umieszczona grupa towarowa np. sprzęt AGD używany, elektronarzędzie używane?
Czy wpłacając należność lub też płacąc zaliczkę dla firmy K I C F za udział w targach wyrobami jubilerskimi w Kijowie od dnia 27 listopada 2008r. do dnia 30 listopada 2008r. spółka jawna prowadząca jest zobowiązania do naliczenia oraz pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób prawnych w wysokości 20,00 % należności w kwocie 2.795.00 EURO ?
Czy używane wyroby jubilerskie można opodatkowywać marżą?
Czy przy sprzedaży towarów pozostawionych w lombardzie (złoto, srebro, sprzęt RTV) można przyjąć jako podstawę opodatkowania marżę - stosownie do art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Czy rozliczając podatek VAT od marży przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego na zakupie towarów opodatkowanych tą metodą?