Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.655.2024.1.JS
Określenie dostawy ruchomej w łańcuchu dostaw i skutki podatkowe transakcji.
Określenie dostawy ruchomej w łańcuchu dostaw i skutki podatkowe transakcji.
Uznanie sprzedaży za eksport pośredni opodatkowany 0% stawką podatku.
Uznanie sprzedaży Nieruchomości niezabudowanych za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku, obowiązek rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego oraz udokumentowania sprzedaży Nieruchomości fakturą, prawo Nabywcy do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony z tytułu zakupu Nieruchomości lub do zwrotu nadwyżki podatku
Rozpoznanie eksportu towarów w ramach transakcji łańcuchowej, obowiązek rejestracji dla celów VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
W zakresie uznania Sprzedającego za podatnika VAT, sprzedaży nieruchomości podlegającej pod przepisy ustawy o VAT, opodatkowana transakcji dostawy niezabudowanych terenów budowlanych, rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą, uprawnienia Kupującego z tytułu transakcji do odliczenia i zwrotu na jego rachunek bankowy .
Opodatkowanie sprzedaży działki kupionej w celu dalszej odsprzedaży.
Uznanie Sprzedających za podatników z tytułu planowanej transakcji sprzedaży Nieruchomości, a w konsekwencji obowiązku zarejestrowania się jako czynni podatnicy VAT i obowiązku wystawienia faktur na Kupującego z tytułu sprzedaży tej Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu planowanej transakcji nabycia Nieruchomości.
Kupujący będzie miał prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości. Wynika to z faktu, że w analizowanym przypadku będą spełnione – wskazane w art. 86 ust. 1 ustawy – przesłanki warunkujące prawo do odliczenia podatku naliczonego, gdyż nabyta przez Kupującego Nieruchomość będzie służyła czynnościom opodatkowanym.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% VAT dla dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Opodatkowanie transakcji dokonanych przed przejęciem, rejestracja oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Uznanie Sprzedającej za podatnika w związku ze zbyciem Działek oraz jego opodatkowania, konieczności złożenia właściwemu naczelnikowi US zgłoszenia rejestracyjnego, prawa do odliczenia podatku oraz do uzyskania zwrotu VAT przez Spółkę.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od znaku towarowego wniesionego w formie aportu do spółki komandytowej przed uzyskaniem praw ochronnych; momentu ujęcia w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych znaku towarowego wniesionego w formie aportu do spółki komandytowej przed uzyskaniem praw ochronnych
wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT planowanej transakcji wniesienia aportem zespołu składników majątkowych jako transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku z transakcją aportu i braku obowiązku zarejestrowania się jako podatnik VAT
Podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy w drodze konstytutywnej decyzji Urzędu Patentowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy w drodze konstytutywnej decyzji Urzędu Patentowego.
Czy przychód ze sprzedaży prawa z rejestracji Znaku Towarowego stanowi przychody z zysków kapitałowych zgodnie z art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. e ustawy o CIT?
w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w odniesieniu do sprzedaży dokonywanej na rzecz drugiego podmiotu w łańcuchu dostaw towarów oraz obowiązku rejestracji drugiego podmiotu w łańcuchu dla celów VAT w Polsce
Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia pomimo posiadania wpisów do ewidencji działalności podklas PKD, które zawierają dostawę towarów objętych podatkiem akcyzowym.
zbycie nieruchomości (aport/sprzedaż) będzie stanowić czynność opodatkowaną (stawka 23%); obowiązek zgłoszenia rejestracyjnego, udokumentowania dokonanej transakcji fakturami VAT oraz odprowadzenia podatku; przyznanie prawa do odliczenia podatku naliczonego
możliwość zastosowania procedury uproszczonej rozliczenia VAT w opisanej wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej; - brak obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego
Brak obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego, o którym mowa w art. 96 ust. 1 i art. 97 ust. 1 ustawy w związku z realizacją dostaw dokonywanych w ramach transakcji.
Brak prawa do wykazania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów przed datą, którą podatnik wskazał w zgłoszeniu rejestracyjnym jako datę rozpoczęcia wykonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych.
nie uznanie Wnioskodawcy za podatnika z uwagi na fakt, że Transakcja nr 1 będzie rozliczana przez polskich klientów, w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej natomiast dostawa dokonana przez Wnioskodawcę na rzecz rosyjskiego klienta (Transakcja nr 2) jako następująca po transporcie towarów stanowi dostawę dokonaną w miejscu zakończenia transportu, tj. w Rosji, - Wnioskodawca nie będzie
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży działek. Obowiązek rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.